Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 325 příspěvků vloženo, 892 editováno a 234 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

4. dobrovolnícky prapor Královskích Irskích rangerů (27. (Inniskillingští) 83. a 87.) (Severoirské milice) [1978-1993]

4th (Volunteer) Battalion, The Royal Irish Rangers (27th (Inniskilling) 83rd and 87th) (The North Irish Militia)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    4. dobrovolnícky prapor Královskích Irskích rangerů (27. (Inniskillingští) 83. a 87.) (Severoirské milice) 4th (Volunteer) Battalion, The Royal Irish Rangers (27th (Inniskilling) 83rd and 87th) (The North Irish Militia)
    Originální název:
    Original Name:
    4th (Volunteer) Battalion, The Royal Irish Rangers (27th (Inniskilling) 83rd and 87th) (The North Irish Militia)
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    18.04.1978
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Severoirské milice (4. dobrovolnícky prapor) Královskích Irskích rangerů The North Irish Militia (4th (Volunteer) Battalion), The Royal Irish Rangers)
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.04.1993
    Nástupce:
    Successor:
    4/5. prapor Královskích Irskích rangerů (dobrovolníci) 1) 4th/5th Battalion of The Royal Irish Rangers (Volunteers) 1)
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    18.04.1978-01.04.1993 Portadown

    Velitel:
    Commander:
    18.04.1978-25.04.1980 Eugster, Basil Oscar Paul (General)
    25.04.1980-28.03.1986 Nicholson Bredin, Humphrey Edgar (Major General)
    28.03.1986-DD.MM.RRRR Brooke Purdon, Corran William (Major General)
    DD.MM.RRRR-01.01.1990 Nicholl, Marcus Edgar Wilfred (Colonel)
    01.01.1990-DD.MM.1992 Glover, Brian Keith (Colonel)
    DD.MM.1992-01.04.1993 Hughes, John Williams (Lieutenant Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:

    18.04.1978-01.04.1993 rota velenia 2)
    18.04.1978-01.04.1993 A (Královští Inniskillingští střelci) rota 3)
    18.04.1978-01.04.1993 B (Královští Ulsterští střelci) rota 4)
    18.04.1978-DD.MM.1981 C (Královští Irští střelci) rota 2) 5)
    DD.MM.1981-01.04.1993 C (Královští Irští střelci) rota 6)
    18.04.1978-01.04.1992 D (Londýnští Irští střelci) rota 7) 8)
    18.04.1978-01.04.1993 ?

    18.04.1978-01.04.1993 HQ Company 2)
    18.04.1978-01.04.1993 A (Royal Inniskilling Fusiliers) Company 3)
    18.04.1978-01.04.1993 B (Royal Ulster Rifles) Company 4)
    18.04.1978-DD.MM.1981 B (Royal Ulster Rifles) Company 2) 5)
    DD.MM.1981-01.04.1993 C (Royal Irish Fusiliers) Company 6)
    18.04.1978-01.04.1992 D (London Irish Rifles) Company 7) 8)
    18.04.1978-01.04.1993 ?
    Poznámka:
    Note:
    1) vytvára ho spojením sa s 5. dobrovolníckym praporom
    2) v Portadown
    3) at Omagh s det. v Enniskillen
    4) v Newtownabbey, Belfast
    5) presunutá a premenovaná ako A rota 5. praporu
    6) vytvorená v Ballymena a Limavady
    7) v Chelsea, London a Hillington, Middlesex
    8) presunutá a premenovaná ako D rota 8. praporu Královniních strelcov
    1) amalgamated with 5th (Volunteer) Battalion
    2) at Portadown
    3) at Omagh with det at Enniskillen
    4) at Newtownabbey, Belfast
    5) redesignated as A Company, 5th Battalion
    6) formed at Ballymena and Limavady
    7) at Chelsea, London and Hillington, Middlesex
    8) redesignated as D Company 8th Battalion, The Queen's Fusiliers
    Zdroje:
    Sources:
    www.regiments.org
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/118859#408424Verze : 0
    MOD