Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 300 příspěvků vloženo, 891 editováno a 283 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Švábův Hrádek, Velitelské stanoviště

Svabuv Hradek, Command Post

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Švábův Hrádek, Velitelské stanoviště Svabuv Hradek, Command Post
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelské stanoviště Švábův Hrádek
    Další názvy:
    Other Names:
    Radiolokační a velitelské stanoviště Švábův Hrádek
    Obec:
    Municipality:
    České Budějovice Ceske Budejovice
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°58'11.335"N, 14°26'19.891"E
    Vznik:
    Established:
    01.07.1955
    01.07.1955
    Velitelé:
    Commanders:
    01.07.1955-DD.MM.RRRR Eliáš, ? (kapitán)
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    01.05.1952 15.06.1955 Radiotechnická stanice Švábův Hrádek
    Electronic Station Švábův Hrádek
    15.06.1955 01.06.1957 Plukovní hláska
    Regimental Post of 155th Electronic Regiment
    01.07.1955 01.10.1958 Velitelské stanoviště 1. stíhací letecké divize
    Command Post of 1st Fighter Air Division
    01.06.1957 01.10.1958 Plukovní velitelské stanoviště
    Regimental Command Post of155th Electronic Regiment
    01.10.1958 31.08.1967 Velitelské stanoviště 1. stíhacího leteckého pluku
    Command Post of 1st Fighters Air Regiment
    01.09.1961 31.08.1967 Velitelské stanoviště 53. radiotechnického praporu
    Command Post of 53rd Electronic Batalion

    Zánik:
    Cancelled:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    V lokalitě Švábův Hrádek bylo radiolokační stanoviště 158. hlásného pluku -
    Zdroje:
    Sources:
    Zdroj: www.vojenstvi.cz ,Vlastní archiv
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/119256#409796Verze : 0