Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 358 příspěvků vloženo, 1082 editováno a 335 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Düsseldorf

Düsseldorf

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Düsseldorf Düsseldorf
    Originální název:
    Original Name:
    Düsseldorf
    Další názvy:
    Other Names:
    -
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    Düsseldorf Düsseldorf
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    51°14'00.00"N 06°47'00.00"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Mestský okrsok 1 - Altstadt, Carlstadt, Derendorf, Golzheim, Pempelfort, Stadtmitte
    Mestský okrsok 2 - Düsseltal, Flingern-Nord, Flingern-Süd
    Mestský okrsok 3 - Bilk, Flehe, Friedrichstadt, Hafen, Hamm, Oberbilk, Unterbilk, Volmerswerth
    Mestský okrsok 4 - Heerdt, Lörick, Niederkassel, Oberkassel
    Mestský okrsok 5 - Angermund, Kaiserswerth, Kalkum, Lohausen, Stockum, Wittlaer
    Mestský okrsok 6 - Lichtenbroich, Mörsenbroich, Rath, Unterrath
    Mestský okrsok 7 - Gerresheim, Grafenberg, Hubbelrath, Ludenberg
    Mestský okrsok 8 - Eller, Lierenfeld, Unterbach, Vennhausen
    Mestský okrsok 9 - Benrath, Hassels, Himmelgeist, Holthausen, Itter, Reisholz, Urdenbach, Wersten
    Mestský okrsok 10 - Garath, Hellerhof
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1135
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Andreaskirche
    Radnica
    Muzea:
    Museums:
    Mestské historické múzeum
    Goetheho múzeum
    Filmové múzeum
    City history museum
    Goethe-Museum
    Film museum
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    21.04.1876   Dalwigk zu Lichtenfels, Franz von
    24.09.1876   Jansen, Rudolf
    31.10.1877   - Spemann, Kurt
    11.12.1879   Dickmann, Johann-Hugo
    05.12.1880   Raitz von Frentz, Max
    13.01.1881   Heinemann, Erich
    12.02.1888   von Sponeck, Hans
    21.09.1890   Ballauff, Werner
    12.03.1891   Reinhard, Wilhelm
    12.01.1894   Serini, Walther
    05.03.1896   - Leyhers, Hans
    04.09.1904   Seidensticker, August
    17.10.1905   Schümers, Karl
    14.07.1907   Pape, Günther
    04.09.1909   - Johann, Johann
    17.01.1914   Franz, Kurt Hubert
    22.07.1914   - von Bock und Pollach, Jürgen
    02.01.1915   von Hippel, Friedrich
    17.03.1916   Hamm, Horst
    24.10.1916   Bürgel, Friedrich
    26.03.1917   Harney, Klaus
    26.06.1917   Franzisket, Ludwig
    02.08.1918   Buscher, Hans
    22.08.1918   Franzisket, Max
    24.12.1919   Leisten, Arno
      13.11.1949 - von Ludwig, Kurt
      22.11.1952 Dietrich, Otto
      24.06.1953 Maltzahn, Günther von
      25.12.1956 Roske, Fritz
      DD.MM.1958 Neumann-Neurode, Karl-Ulrich
      31.05.1960 Funk, Walther
      01.08.1960 Bormann, Ernst
      06.05.1963 Salitter, Fritz
      11.09.1963 Frielinghaus, Gustav
      28.11.1963 Raitz von Frentz, Max
      14.04.1964 Auleb, Helge Arthur
      24.07.1964 Rhein, Wilhelm
      22.10.1966 - Goettke, Ernst
      DD.MM.1966 Höhno, Helmut
      DD.MM.1966 - Rohr, Günther
      19.01.1967 Jakoby, Friedrich-Wilhelm
      03.12.1969 - von Henning, Wilhelm
      25.01.1972 Milch, Erhard
      04.02.1972 Düvert, Walther
      30.12.1972 Schimpf, Richard
      DD.MM.1972 - Riedel, Paul
      10.01.1973 Ballauff, Werner
      13.05.1974 Lorenz, Werner
      19.10.1974 Bieber, Martin
      09.05.1980 Habenicht, Rudolf
      21.01.1986 Pape, Günther
      03.07.1988 Schulze-Kossens, Richard
      24.07.1988 Dreike, Franz-Josef
      DD.MM.1988 von Rohr, Hanns
      02.08.1991 Salm-Horstmar, Karl-Walrad
      06.03.1993 Limbach, Johannes
      18.10.1998 Liebing, Walter Paul
      10.04.2001 Döring, Arnold
      05.11.2010 Herrmann, Hans Joachim
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    01.11.1938 01.05.1939 II. skupina Stíhací eskadry 132
    2nd Group of the 132nd Fighter Wing
    01.05.1939 26.08.1939 4. letka Stíhací eskadry 26
    4th Squadron of the 26th Fighter Wing
    01.05.1939 01.10.1943 5. letka Stíhací eskadry 26
    5th Squadron of the 26th Fighter Wing
    01.05.1939 01.10.1943 6. letka Stíhací eskadry 26
    6th Squadron of the 26th Fighter Wing
    01.05.1939 26.08.1939 II. skupina Stíhací eskadry 26
    2nd Group of the 26th Fighter Wing
    01.05.1939 26.08.1939 Stíhací eskadra 26
    26th Fighter Wing
    01.05.1939 26.08.1939 Štáb II. skupiny Stíhací eskadry 26
    Staff of the 2nd Group of 26th Fighter Wing
    01.05.1939 26.08.1939 Štáb Stíhací eskadry 26
    Staff of the 26th Fighter Wing
    DD.10.1939 DD.06.1940 4. letka Bombardovací eskadry 77
    4th Squadron of the 77th Bomber Wing
    DD.10.1939 DD.06.1940 5. letka Bombardovací eskadry 77
    5th Squadron of the 77th Bomber Wing
    DD.10.1939 DD.06.1940 6. letka Bombardovací eskadry 77
    6th Squadron of the 77th Bomber Wing
    DD.10.1939 DD.06.1940 7. letka Bombardovací eskadry 77
    7th Squadron of the 77th Bomber Wing
    DD.10.1939 DD.06.1940 8. letka Bombardovací eskadry 77
    8th Squadron of the 77th Bomber Wing
    DD.10.1939 DD.06.1940 9. letka Bombardovací eskadry 77
    9th Squadron of the 77th Bomber Wing
    DD.10.1939 DD.06.1940 Bombardovací eskadra 77
    77th Bomber Wing
    DD.10.1939 DD.06.1940 II. skupina Bombardovací eskadry 77
    2nd Group of the 77th Bomber Wing
    DD.10.1939 DD.06.1940 III. skupina Bombardovací eskadry 77
    3rd Group of the 77th Bomber Wing
    DD.10.1939 DD.06.1940 Štáb Bombardovací eskadry 77
    Staff of the 77th Bomber Wing
    DD.10.1939 DD.06.1940 Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 77
    Staff of the 2nd Group of 77th Bomber Wing
    DD.10.1939 DD.06.1940 Štáb III. skupiny Bombardovací eskadry 77
    Staff of the 3rd Group of 77th Bomber Wing
    DD.02.1940 DD.05.1940 7. letka (dálková) Instrukční eskadry 2
    7th Squadron (Long Range) of the 2nd Instruction Wing
    DD.03.1940 DD.05.1940 4. letka (dálková) Průzkumné skupiny 14
    4th Squadron (Long Range) of the 14th Reconnaissance Group
    01.05.1940 DD.06.1940 Instrukční eskadra 1
    1st Instruction Wing
    16.05.1940 DD.06.1940 I. skupina Instrukční eskadry 1
    1st Group of the 1st Instruction Wing
    16.05.1940 14.06.1940 III. skupina Instrukční eskadry 1
    3rd Group of the 1st Instruction Wing
    19.05.1940 14.06.1940 II. skupina Instrukční eskadry 1
    2nd Group of the 1st Instruction Wing
    16.06.1940 01.07.1940 Těžká stíhací letka Bombardovací eskadry 30
    Heavy Fighter Squadron of the 30th Bomber Wing
    01.07.1940 01.09.1940 4. letka Noční stíhací eskadry 1
    4th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
    01.07.1940 01.09.1940 5. letka Noční stíhací eskadry 1
    5th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
    01.07.1940 01.09.1940 6. letka Noční stíhací eskadry 1
    6th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
    01.07.1940 DD.12.1940 7. letka Noční stíhací eskadry 1
    7th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
    01.07.1940 DD.12.1940 8. letka Noční stíhací eskadry 1
    8th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
    01.07.1940 DD.12.1940 9. letka Noční stíhací eskadry 1
    9th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
    01.07.1940 01.09.1940 II. skupina Noční stíhací eskadry 1
    2nd Group of the 1st Night Fighter Wing
    01.07.1940 DD.12.1940 III. skupina Noční stíhací eskadry 1
    3rd Group of the 1st Night Fighter Wing
    01.07.1940 01.09.1940 Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 1
    Staff of the 2nd Group of the 1st Night Fighter Wing
    01.07.1940 DD.12.1940 Štáb III. skupiny Noční stíhací eskadry 1
    Staff of the 3rd Group of the 1st Night Fighter Wing
    01.08.1940 DD.10.1940 10. letka Noční stíhací eskadry 1
    10th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
    01.08.1940 DD.10.1940 11. letka Noční stíhací eskadry 1
    11th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
    01.09.1940 02.09.1940 1. letka Noční stíhací eskadry 2
    1st Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
    01.09.1940 02.09.1940 2. letka Noční stíhací eskadry 2
    2nd Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
    01.09.1940 02.09.1940 3. letka Noční stíhací eskadry 2
    3rd Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
    01.09.1940 02.09.1940 I. skupina Noční stíhací eskadry 2
    1st Group of the 2nd Night Fighter Wing
    01.09.1940 02.09.1940 Štáb I. skupiny Noční stíhací eskadry 2
    Staff of the 1st Group of the 2nd Night Fighter Wing
    09.02.1941 03.04.1941 4. letka Stíhací eskadry 26
    4th Squadron of the 26th Fighter Wing
    09.02.1941 03.04.1941 5. letka Stíhací eskadry 26
    5th Squadron of the 26th Fighter Wing
    09.02.1941 03.04.1941 6. letka Stíhací eskadry 26
    6th Squadron of the 26th Fighter Wing
    09.02.1941 03.04.1941 II. skupina Stíhací eskadry 26
    2nd Group of the 26th Fighter Wing
    09.02.1941 04.04.1941 Stíhací eskadra 26
    26th Fighter Wing
    09.02.1941 03.04.1941 Štáb II. skupiny Stíhací eskadry 26
    Staff of the 2nd Group of 26th Fighter Wing
    09.02.1941 04.04.1941 Štáb Stíhací eskadry 26
    Staff of the 26th Fighter Wing
    24.05.1941 05.07.1941 Stíhací letka Münster-Loddenheide
    Fighter Squadron Münster-Loddenheide
    DD.06.1941 13.06.1941 Stíhací eskadra 51
    51st Fighter Wing
    24.10.1941 01.02.1942 Doplňovací skupina Stíhací eskadry 53
    Replacement Group of the 53rd Fighter Wing
    27.04.1942 11.05.1942 11. letka Stíhací eskadry 1
    11th Squadron of the 1st Fighter Wing
    DD.12.1942 02.01.1943 II. skupina Stíhací eskadry 27
    2nd Group of the 27th Fighter Wing
    DD.12.1942 DD.12.1942 Stíhací eskadra 27
    27th Fighter Wing
    DD.07.1944 DD.07.1944 Stíhací úsekové velitelství Porúří
    Fighter Sector Command Ruhr Area
    DD.08.1944 DD.09.1944 7. letka Noční stíhací eskadry 3
    7th Squadron of the 3rd Night Fighter Wing
    DD.08.1944 DD.09.1944 8. letka Noční stíhací eskadry 3
    8th Squadron of the 3rd Night Fighter Wing
    DD.08.1944 DD.09.1944 9. letka Noční stíhací eskadry 3
    9th Squadron of the 3rd Night Fighter Wing
    DD.08.1944 DD.09.1944 III. skupina Noční stíhací eskadry 3
    3rd Group of the 3rd Night Fighter Wing
    DD.08.1944 DD.09.1944 Štáb III. skupiny Noční stíhací eskadry 3
    Staff of the 3rd Group of the 3rd Night Fighter Wing
    DD.09.1944 DD.03.1945 4. letka Noční stíhací eskadry 1
    4th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
    DD.09.1944 30.03.1945 5. letka Noční stíhací eskadry 1
    5th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
    DD.09.1944 30.03.1945 6. letka Noční stíhací eskadry 1
    6th Squadron of the 1st Night Fighter Wing
    DD.09.1944 30.03.1945 II. skupina Noční stíhací eskadry 1
    2nd Group of the 1st Night Fighter Wing
    DD.09.1944 30.03.1945 Štáb II. skupiny Noční stíhací eskadry 1
    Staff of the 2nd Group of the 1st Night Fighter Wing
    16.12.1944 17.01.1945 III. skupina Stíhací eskadry 77
    3rd Group of the 77th Fighter Wing
    01.08.1958 01.10.1959 7. tanková divize
    7th Tank Division
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR IV. letecký sbor
    IV Air Corps
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Protiletadlová dělostřelecká brigáda 1
    1st Anti-Aircraft Artillery Brigade
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Datum od Datum do Název
    Name
    13.04.1889 DD.MM.1936 Rheinische Metallwaren- und Maschinenfabrik AG
    DD.MM.1926 DD.MM.1945 Vereinigte Stahlwerke AG
    DD.MM.1936 DD.MM.1950 Rheinmetall-Borsig AG
    DD.MM.1950 DD.MM.1957 Rheinmetall AG
    DD.MM.1957 DD.MM.1994 Rheinmetall GmbH
    DD.MM.1994 DD.MM.1996 Rheinmetall Industrie GmbH
    DD.MM.1996 DD.MM.1999 Rheinmetall Industrie AG
    DD.MM.1999 DD.MM.RRRR Rheinmetall Defence AG
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://en.wikipedia.org/wiki/D%C3%BCsseldorf
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/119401#418554Verze : 0
    MOD