Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 318 příspěvků vloženo, 1061 editováno a 354 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Pěší pluk 1 [1920-1938]

1st Infantry Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Pěší pluk 1 1st Infantry Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    Pěší pluk 1
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    1. československý střelecký pluk
    Pěší pluk č. 91
    1st Czechoslovak Rifle Regiment
    91st Infantry Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační těleso 201 201st Mobilisation Formation
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1920-31.12.1937 9. pěší brigáda
    31.12.1937-24.09.1938 5. divise
    01.10.1920-31.12.1937 9th Infantry Brigade
    31.12.1937-24.09.1938 5th Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1920-00.01.1921 Praha, Černínské kasárny
    00.01.1921-24.09.1938 České Budějovice, Kasárny Jana Žižky z Trocnova

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1920-28.07.1923 Kutlvašr, Karel (podplukovník pěchoty)
    28.07.1923-15.12.1923 Kutlvašr, Karel (plukovník pěchoty)
    15.12.1923-01.01.1924 Machotka, Josef (podplukovník pěchoty)
    01.01.1924-31.12.1924 Mézl, Ondřej (plukovník pěchoty)
    31.12.1924-16.07.1925 Klubal, Karel (plukovník pěchoty)
    16.07.1925-12.10.1925 Machotka, Josef (podplukovník pěchoty)
    12.10.1925-31.03.1926 Klubal, Karel (plukovník pěchoty)
    31.03.1926-10.11.1926 Machotka, Josef (podplukovník pěchoty)
    10.11.1926-27.09.1928 Klubal, Karel (plukovník pěchoty)
    27.09.1928-19.09.1929 Balcar, Josef (plukovník generálního štábu)
    19.09.1929-01.12.1930 Klubal, Karel (plukovník pěchoty)
    01.12.1930-17.05.1931 Vávra, František (podplukovník pěchoty)
    17.05.1931-17.10.1931 Klubal, Karel (plukovník pěchoty)
    17.10.1931-06.12.1932 Zahálka, Otakar (plukovník generálního štábu)
    06.12.1932-24.09.1933 Vávra, František (plukovník pěchoty)
    24.09.1933-26.02.1934 Zahálka, Otakar (plukovník generálního štábu)
    26.02.1934-24.11.1936 Vávra, František (plukovník pěchoty)
    24.11.1936-22.12.1936 Michálek, Václav (podplukovník pěchoty)
    22.12.1936-09.08.1937 Michálek, Václav (plukovník pěchoty)
    09.08.1937-27.09.1937 Vávra, František (plukovník pěchoty)
    27.09.1937-24.09.1938 Michálek, Václav (plukovník pěchoty)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:



    Čestný název:
    Honorary Name:
    01.10.1920-24.09.1938 Pěší pluk "Mistra Jana Husi" 01.10.1920-24.09.1938 Infantry Regiment of Johann Huss
    Vyznamenání:
    Decorations:
    01.10.1920 Válečný kříž 1914-1918
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Pěší pluk 1
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/120421#413262Verze : 6
    MOD