Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 401 příspěvků vloženo, 1085 editováno a 382 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Kratochvíl, Jan

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Kratochvíl Kratochvíl
    Jméno:
    Given Name:
    Jan Jan
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jan Kratochvíl
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:

    Hodnost:
    Rank:
    divisní generál Division General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:

    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    11.01.1889 Horní Radechová 11.01.1889 Horní Radechová
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    15.03.1975 Červený Kostelec /
    15.03.1975 Červený Kostelec /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    1. československý armádní sbor, velitel
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Olomouc, fond Osobní spisy vojáků z povolání
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/123651#421089Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Kratochvíl Kratochvíl
    Jméno:
    Given Name:
    Jan Jan
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Jan Kratochvíl
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.10.1928-DD.10.1928 Velitel : Instrukční prapor
    DD.03.1929-DD.12.1930 Velitel : Instrukční prapor
    11.03.1940-14.08.1940 Velitel : 1. čs. pěší pluk
    DD.01.1943-DD.03.1943 Velitel : Československá samostatná brigáda
    30.05.1943-DD.06.1943 Velitel : 1. československá samostatná brigáda
    05.05.1944-10.09.1944 Velitel : 1. československý armádní sbor
    15.06.1945-02.10.1945 Velitel : II. sbor
    02.10.1945-01.12.1947 Velitel : II. sbor

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.10.1928-DD.10.1928 Commander : Instruction Battalion
    DD.03.1929-DD.12.1930 Commander : Instruction Battalion
    11.03.1940-14.08.1940 Commander : 1st Czechoslovak Infantry Regiment
    DD.01.1943-DD.03.1943 Commander : Czechoslovak Indipendent Brigade
    30.05.1943-DD.06.1943 Commander : 1st Czechoslovak Independent Brigade
    05.05.1944-10.09.1944 Commander : 1st Czechoslovak Army Corps
    15.06.1945-02.10.1945 Commander : II Corps
    02.10.1945-01.12.1947 Commander : II Corps

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Olomouc, fond Osobní spisy vojáků z povolání
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/123651#546109Verze : 0
    MOD