Weitkus, Paul

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 399 příspěvků vloženo, 1813 editováno a 2921 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Weitkus, Paul

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Weitkus Weitkus
    Jméno:
    Given Name:
    Paul Paul
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Paul Weitkus
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    17.10.1898 Miswalde /
    17.10.1898 Miswalde /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    09.11.1974 Arnsberg /
    09.11.1974 Arnsberg /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel KG 53 Commander of KG 53
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže Recipiento of the Knight's Cross
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Dixon, Jeremy: Luftwaffe Generals, The Knight's Cross Holders 1939-1945, Schiffer Pub., Atglen 2009
    http://www.ww2gravestone.com/general/weitkus-paul
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/123965#422032Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Weitkus Weitkus
    Jméno:
    Given Name:
    Paul Paul
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Paul Weitkus
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    21.09.1918 poručík
    24.12.1923 poručík policie
    29.04.1927 nadporučík policie
    19.12.1933 kapitán policie
    01.08.1935 kapitán
    01.04.1936 major
    01.06.1939 podplukovník
    01.02.1942 plukovník
    30.01.1945 generálmajor
    21.09.1918 Lieutenant
    24.12.1923 Lieutenant of Police
    29.04.1927 First Lieutenant of Police
    19.12.1933 Captain of Police
    01.08.1935 Captain
    01.04.1936 Major
    01.06.1939 Lieutenant Colonel
    01.02.1942 Colonel
    30.01.1945 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.03.1939-01.05.1939 Velitel : II. skupina Bombardovací eskadry 252
    01.05.1939-15.12.1940 Velitel : II. skupina Bombardovací eskadry 2
    15.12.1940-31.10.1942 Velitel : Bombardovací eskadra 53
    14.06.1944-29.08.1944 Velitel : Letecké velitelství Albánie
    DD.MM.1945-08.05.1945 Velitel : 18. letecká divize

    Ručně vyplněné položky:
    01.03.1939-01.05.1939 velitel: II./KG 252
    01.05.1939-15.12.1940 velitel: II./KG 2
    15.12.1940-31.10.1942 velitel: KG 53
    14.06.1944-29.08.1944 velitel: Fliegerführer Albanien
    DD.03.1945-08.05.2945 velitel: ? 4. letecké armády
    Automatically linked items:
    01.03.1939-01.05.1939 Commander : 2nd Group of the 252nd Bomber Wing
    01.05.1939-15.12.1940 Commander : 2nd Group of the 2nd Bomber Wing
    15.12.1940-31.10.1942 Commander : 53rd Bomber Wing
    14.06.1944-29.08.1944 Commander : Air Command Albania
    DD.MM.1945-08.05.1945 Commander : 18th Air Division

    Manually added items:
    01.03.1939-01.05.1939 Commander: II./KG 252
    01.05.1939-15.12.1940 Commander: II./KG 2
    15.12.1940-31.10.1942 Commander: KG 53
    14.06.1944-29.08.1944 Commander: Fliegerführer Albanien
    DD.03.1945-08.05.2945 Commander: Air Fleet Troops of 4th Ait Fleet
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    18.09.1941
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Pilotní odznak (Wehrmacht)
    Pilot Badge (Wehrmacht)
    Flugzeugführerabzeichen (Wehrmacht)
    -


    DD.MM.RRRR
    Vyznamenání za dlouholetou službu (Wehrmacht) 18 let
    Long Service Medal (Wehrmacht) 18 Years
    Dienstauszeichnung (Wehrmacht) 18 Jahre
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Dixon, Jeremy: Luftwaffe Generals, The Knight's Cross Holders 1939-1945, Schiffer Pub., Atglen 2009
    http://www.ww2gravestone.com/general/weitkus-paul
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/123965#422034Verze : 0
    MOD