Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 340 příspěvků vloženo, 1069 editováno a 351 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Fort Serrada

Werk Serrada

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Fort Serrada Fort Serrada
    Originální název:
    Original Name:
    Werk Serrada
    Další názvy:
    Other Names:
    Dosso del Sommo
    Obec:
    Municipality:
    Folgaria Folgaria
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    45°52'44.30"N 11°11'19.67"E
    Fotografie nebo nákres:
    Photo or Sketch:
    Druh objektu:
    Sort of Object:
    uzávěrový fort Barrier Fort
    Typ objektu:
    Type of Object:
    pancéřový fort Armored Fort
    Vyšší pevnostní celek:
    Upper Fortress Complex:
    Pevnostní uzávěr Folgaria Fortress Barrier Folgaria
    Zahájení stavby:
    Start of Construction:
    DD.MM.1911
    Dokončení stavby:
    Completion of Construction:
    DD.MM.1914
    Výzbroj:
    Armament:
    4x 10cm věžová houfnice M-09
    2x 6cm kasematní kanón M-10
    22x 8mm těžký kulomet M-7/12
    4x 10cm Tower Howitzer M-09
    2x 6cm Casemate Cannon M-10
    22x 8mm Heavy Machine Gun M-7/12
    Posádka:
    Crew:
    7+267
    Bojové využití:
    Combat Use:
    DD.MM.1915-DD.MM.1918 1. světová válka
    DD.MM.1915-DD.MM.1918 1st World War
    Současný stav:
    Current Condition:
    chátrající fallen into disrepair
    Přístupnost:
    Accessibility:
    volně přístupno open free
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Rolf Hentzschel: Festungskrieg im Hochgebirge (Bozen 2008)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124009#422181Verze : 0
    MOD