Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 535 příspěvků vloženo, 1310 editováno a 843 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Letecká župa Finsko [1941-1943]

Air Region Finland / Luftgau-Kommando Finnland

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Letecká župa Finsko Air Region Finland
    Originální název:
    Original Name:
    Luftgau-Kommando Finnland
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    30.08.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Štáb letecké župy Finsko Air Region Staff Finland
    Datum zániku:
    Disbanded:
    02.11.1943
    Nástupce:
    Successor:
    Velící generál německého letectva ve Finsku Commanding General of the German Air Force in Finland
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    30.08.1941-02.11.1943 Letecká armáda 5
    30.08.1941-02.11.1943 5th Air Fleet
    Dislokace:
    Deployed:
    30.08.1941-02.11.1943 Rovaniemi, Fliegerhorst Rovaniemi

    Velitel:
    Commander:
    30.08.1941-30.11.1942 Schulz, Julius (Generalleutnant)
    01.12.1942-02.11.1943 Schulz, Julius (General der Flieger)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ( )
    21.09.1943-02.11.1943 Cramon-Taubadel, Hans-Jürgen (Oberst)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.ww2.dk/ground/hq/lgfinn.htm
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124159#423046Verze : 0
    MOD