Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 511 příspěvků vloženo, 1250 editováno a 814 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

5. sborová oblast [1920-1941]

5th Corps Area

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    5. sborová oblast 5th Corps Area
    Originální název:
    Original Name:
    5th Corps Area
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    20.08.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Střední department Central Department
    Datum zániku:
    Disbanded:
    DD.05.1941
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství služeb 5. sborové oblasti 5th Corps Area Service Command
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    20.08.1920-DD.05.1941 Ministerstvo války
    20.08.1920-DD.05.1941 Department of War
    Dislokace:
    Deployed:
    20.08.1920-20.06.1922 Lawrence, Fort Benjamin Harrison
    20.06.1922-DD.05.1941 Columbus, Fort Hayes

    Velitel:
    Commander:
    20.08.1920-29.08.1922 Read, George (Major General)
    29.08.1922-04.10.1922 Aultman, Dwight (Brigadier General)
    04.10.1922-07.02.1924 McRae, James (Major General)
    07.02.1924-12.07.1924 Aultman, Dwight (Brigadier General)
    08.02.1924-17.06.1925 Bundy, Omar (Major General)
    17.06.1925-16.07.1925 Aultman, Dwight (Brigadier General)
    16.07.1925-19.09.1926 Howze, Robert (Major General)
    19.09.1926-10.06.1927 Aultman, Dwight (Brigadier General)
    10.06.1927-30.11.1931 Nolan, Dennis (Major General)
    03.12.1931-22.02.1933 Drum, Hugh (Major General)
    22.02.1933-23.03.1933 Jamerson, George (Brigadier General)
    23.03.1933-12.01.1934 Moseley, George (Major General)
    12.01.1934-01.05.1934 Lindsey, Julian (Brigadier General)
    01.05.1934-01.10.1935 Bowley, Albert (Major General)
    01.10.1935-25.01.1936 Naylor, William (Brigadier General)
    25.01.1936-31.07.1938 Cole, William (Major General)
    01.08.1938-21.01.1940 Van Voorhis, Daniel (Major General)
    22.01.1940-25.04.1940 Stone, David (Major General)
    01.06.1940-18.10.1940 Hodges, Campbell (Major General)
    19.10.1940-01.11.1940 Fry, Edgar (Brigadier General)
    02.11.1940-DD.05.1941 Trott, Clement (Major General)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    02.07.1923-26.04.1924 1. pěší prapor (samostatný)
    02.07.1923-26.04.1924 3. pěší prapor (samostatný)
    DD.12.1924-04.08.1927 505. pěší prapor

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    02.07.1923-26.04.1924 1st Infantry Battalion (Separate) (Colored)
    02.07.1923-26.04.1924 3rd Infantry Battalion (Separate) (Colored)
    DD.12.1924-04.08.1927 505th Infantry Battalion

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124221#459782Verze : 6
    MOD
    Avatar

    Hlavní základny, letiště a výcviková zařízení na území 5. sborové oblasti




    Pravidelná armádaNárodní gardaOrganizovaná záloha
    Columbus Barracks
    -> Fort Hayes, OH
    Camp William G. Conley, WVBowman Field, KY
    Godman Field, KYCamp Dawson, WVLunken Airport, OH
    Fairfield Intermediate Air Depot
    -> Patterson Field, OH
    Camp Perry, OHNorton Field, OH
    Fort Benjamin Harrison, INStout Field, INPort Columbus Airport, OH
    Jeffersonville Quartermaster Depot, INWilbur Fagley Field, INSchoen Field, IN
    Camp Knox, KY
    -> Fort Knox, KY

    Camp Sherman, OH
    Fort Thomas, KY
    Wright Field, OH
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124221#567912Verze : 4
    MOD