Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 525 příspěvků vloženo, 1334 editováno a 815 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

1. noční stíhací divize [1940-1941]

1st Night Fighter Division / 1. Nachtjagddivision

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. noční stíhací divize 1st Night Fighter Division
    Originální název:
    Original Name:
    1. Nachtjagddivision
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    17.07.1940
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.08.1941
    Nástupce:
    Successor:
    XII. letecký sbor XII Air Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    17.07.1940-21.03.1941 Letecká armáda 2
    21.03.1941-01.08.1941 Velitelství letectva Střed
    17.07.1940-21.03.1941 2nd Air Fleet
    21.03.1941-01.08.1941 Air Force Commander Centre
    Dislokace:
    Deployed:
    17.07.1940-01.08.1941 Zeist

    Velitel:
    Commander:
    17.07.1940-17.10.1940 Kammhuber, Josef (Oberst)
    17.10.1940-01.08.1941 Kammhuber, Josef (Generalmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    22.06.1940-01.08.1941 Noční stíhací eskadra 1

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    22.06.1940-01.08.1941 1st Night Fighter Wing

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124358#423593Verze : 0
    MOD