Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 404 příspěvků vloženo, 1088 editováno a 369 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Žadov, Alexej Semjonovič

Aleksey Semyonovich Zhadov

Алексей Семёнович Жадов

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Žadov Zhadov
    Jméno:
    Given Name:
    Alexej Semjonovič Aleksey Semyonovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Алексей Семёнович Жадов
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    armádní generál Army General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    30.03.1901 Nikolskoje /
    30.03.1901 Nikolskoje /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    10.11.1977 Moskva /
    10.11.1977 Moscow /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel 4. výsadkového sboru
    náčelník štábu 3. armády
    velitel 66. armády
    Commander of 4th Airborne Corps
    Chief of Staff 3rd Army
    Commander of 66th Army
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel řádu Hrdiny Sovětského svazu
    účastnil se Pražské operace
    Recipient of Hero of the Soviet Union.
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    text a foto: http://goo.gl/OWAcD
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124365#423630Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Žadov Zhadov
    Jméno:
    Given Name:
    Alexej Semjonovič Aleksei Semenovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Алексей Семёнович Жадов
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1934 Frunzeho vojenská akademie
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1950 Vojenská akademie generálního štábu
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    04.06.1940 generálmajor
    27.01.1943 generálporučík
    25.09.1944 generálplukovník
    08.08.1955 armádní generál
    04.06.1940 Major General
    27.01.1943 Lieutenant General
    25.09.1944 Colonel General
    08.08.1955 Army General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    31.07.1941-11.05.1942 Náčelník štábu : 3. armáda
    DD.05.1942-DD.05.1942 Velitel : 8. jezdecký sbor
    DD.09.1942-DD.10.1942 Velitel : 8. jezdecký sbor
    DD.10.1942-05.05.1943 Velitel : 66. armáda
    16.04.1943-25.09.1944 Velitel : 5. gardová armáda
    25.09.1944-20.07.1946 Velitel : 5. gardová armáda
    31.05.1954-14.04.1955 Velitel : Střední skupina vojsk

    Ručně vyplněné položky:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1919 vstoupil do Rudé armády
    DD.06.1941-02.08.1941 velitel 4.vzdušně-výsadkového sboru
    02.08.1941-11.05.1942 náčelník štábu 3.armády (Střední a Brjanský front)
    účast v bitvě o Moskvu
    11.05.1942-DD.10.1942 velitel 8.jízdního sboru
    DD.10.1942-08.05.1945 velitel 5.gardové armády (do dubna 1943- 66.armáda)
    účast na osvobození Ukrajiny, Lvovsko-Sandomirské,Viselsko-Oderské, Berlínské a Pražské operaci
    DD.MM.1950-DD.MM.1954 náčelník Frunzeho vojenské akademie
    DD.MM.1955-DD.MM.1955 velitel Střední skupiny vojsk
    DD.MM.1956-DD.MM.1964 1.zástupce velitele pozemního vojska
    DD.MM.1964-DD.MM.1969 1.náměstek generálního inspektora ministerstva obrany
    DD.MM.1969-DD.MM.1974 generální inspektor ministerstva obrany


    Automatically linked items:
    31.07.1941-11.05.1942 Chief of Staff : 3rd Army
    DD.05.1942-DD.05.1942 Commander : 8th Cavalry Corps
    DD.09.1942-DD.10.1942 Commander : 8th Cavalry Corps
    DD.10.1942-05.05.1943 Commander : 66th Army
    16.04.1943-25.09.1944 Commander : 5th Guards Army
    25.09.1944-20.07.1946 Commander : 5th Guards Army
    31.05.1954-14.04.1955 Commander : Central Group of Forces

    Manually added items:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Řád říjnové revoluce
    Order of October Revolution
    Орден Октябрьской Революции
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Suvorova 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Suvorov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Суворова I степени
    udělen dvakrát


    DD.MM.RRRR
    Leninův řád /1956-1991/
    Order of Lenin /1956-1991/
    Opден Ленина
    udělen třikrát


    DD.MM.RRRR
    Řád Kutuzova, 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Kutuzov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Кутузова I степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    udělen celkem pětkrát
    Poznámka:
    Note:
    6.4.1945 udělen titul Hrdiny Sovětského svazu za skvělé velení vojskům, hrdinství a odvahu v boji -
    Zdroje:
    Sources:
    text a foto: http://goo.gl/OWAcD
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124365#432863Verze : 3
    MOD
    Avatar
    Tento generál se podílel na osvobození Prahy a byl mj. vyznamenán velkokřížem Řádu bílého lva a Válečným křížem 1939. Domnívám se, že si nezaslouží tak "odbytý" příspěvek. Minimálně jeho jméno by nemělo být zkomoleno, uvedena přesná data a fotografie.
    Takže ruské jméno správně zní:
    Алексей Семёнович Жадов
    narodil se 17.3.1901 v obci Nikolskoje
    zemřel 10.11.1977 v Moskvě


    nejvyšší funkce:
    1952-54 - velitel Vojenské akademie Frunzeho
    od 1954 - velitel Střední skupiny vosk /Rakousko/
    od 1956 - 1. zástupce velitele pozemních sil
    1964-65 - 1. náměstek vrchního inspektora MO



    Vyznamenání:
    Hrdina SSSR
    3x Řád Lenina
    2x Řád Suvorova 1. třídy
    Řád Kutuzova 1. třídy
    Řád říjnové revoluce
    5x Řád rudého praporu
    Řád rudé hvězdy
    Řád za službu vlasti v ozbrojených silách SSSR 3. třída
    řada zahraničních vyznamenání, např.:
    Čs. Řád bílého lva 1. třída
    Válečný kříž 1939
    Je po něm pojmenováno náměstí v Moskvě.





    Prameny:
    http://www.warheroes.ru/hero/hero.asp?Hero_id=619
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124365#424905Verze : 0
    MOD