Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 511 příspěvků vloženo, 1256 editováno a 814 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Petruševskij Alexandr Vasiljevič

Aleksandr Vasil'yevich Petrushevskiy

Александр Васильевич Петрушевский

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Petruševskij Petrushevsky
    Jméno:
    Given Name:
    Alexandr Vasiljevič Alexander Vasilievich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Александр Васильевич Петрушевский
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálplukovník Colonel General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    15.09.1898 Luninec /
    15.09.1898 Luninec /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    21.10.1976 Moskva /
    21.10.1976 Moscow /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    náčelník štábu 13. armády (5.5.1941-12.1943)
    velitel 104.střeleckého sboru
    Chief of staff of 13th Army (5.5.1941-12.1943)
    Commander of 104th Rifle Corps
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/6sr6o
    foto: http://goo.gl/yj62y
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124371#423675Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Petruševskij Petrushevsky
    Jméno:
    Given Name:
    Alexandr Vasiljevič Alexander Vasilievich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Александр Васильевич Петрушевский
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1915-DD.MM.1916 Nikolajevsképěchotní učiliště
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1928 Frunzeho vojenská akademie
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1938 Vojenská akademie Generálního štábu
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    27.12.1941 generálmajor
    25.09.1943 generálporučík
    21.08.1954 generálplukovník
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    23.04.1941-27.12.1941 Náčelník štábu : 13. armáda
    27.12.1941-25.09.1943 Náčelník štábu : 13. armáda
    25.09.1943-30.12.1943 Náčelník štábu : 13. armáda
    04.03.1945-27.09.1945 Velitel : 46. armáda

    Ručně vyplněné položky:
    DD.MM.1938-DD.09.1940 zástupce náčelníka štábu Běloruského vojenského okruhu
    DD.09.1940-05.05.1941 zástupce NŠ Západního zvláštního vojenského okruhu
    05.05.1941-DD.12.1943 náčelník štábu 13.armády
    DD.12.1943-DD.03.1945 velitel 104.střeleckého sboru 40.armády 2.Ukrajinského frontu
    DD.03.1945-DD.06.1946 velitel 46.armády 2.Ukrajinského frontu
    DD.06.1946-DD.02.1947 náčelník štábu Zakavkazského vojenského okruhu
    DD.MM.1947-DD.MM.1950 hlavní vojenský poradce bulharské armády
    DD.MM.1950-DD.MM.1953 náčelník štábu Západosibiřského vojenského okruhu
    DD.MM.1953-DD.MM.1957 vojenský atašé v Čínské lidové republice
    DD.MM.1957-DD.MM.1959 náčelník Vojenské akademie Sovětské armády
    Automatically linked items:
    23.04.1941-27.12.1941 Chief of Staff : 13th Army
    27.12.1941-25.09.1943 Chief of Staff : 13th Army
    25.09.1943-30.12.1943 Chief of Staff : 13th Army
    04.03.1945-27.09.1945 Commander : 46th Army

    Manually added items:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    22.02.1941
    Řád rudé hvězdy
    Order of the Red Star
    Opден Красная Звезда
    -


    28.04.1945
    Řád Kutuzova, 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Kutuzov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Кутузова I степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Suvorova 3. stupeň /1942-1943/
    Order of Suvorov 3rd Class /1942-1943/
    Opден Суворова III степени
    udělen dvakrát (21.04.1943; 15.01.1944)


    DD.MM.RRRR
    Leninův řád /1956-1991/
    Order of Lenin /1956-1991/
    Opден Ленина
    udělen tříkrát (17.05.1944; 13.09.1944; 21.02.1945)


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    udlělen pětkrát (27.12.1941; 27.08.1943; 03.11.1944; 20.06.1949; ...)
    Poznámka:
    Note:
    výnosem Prezidia Nejvyššího sovětu SSSR č.2568 z 13.9.1944 byl A.V.Petruševskému udělen titul Hrdina Sovětského svazu za příkladnou odvahu při velení v boji -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/6sr6o
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124371#432884Verze : 6
    MOD