Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 525 příspěvků vloženo, 1338 editováno a 819 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Fort Landro

Werk Landro

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Fort Landro Fort Landro
    Originální název:
    Original Name:
    Werk Landro
    Další názvy:
    Other Names:
    Forte di Landro
    Obec:
    Municipality:
    Dobbiacco Dobbiacco
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    46°38'40.34"N 12°14'03.24"E
    Fotografie nebo nákres:
    Photo or Sketch:
    Druh objektu:
    Sort of Object:
    uzávěrový fort Barrier Fort
    Typ objektu:
    Type of Object:
    pancéřový fort Armored Fort
    Vyšší pevnostní celek:
    Upper Fortress Complex:
    Pevnostní uzávěr Landro Fortress Barrier Landro
    Zahájení stavby:
    Start of Construction:
    DD.MM.1884
    Dokončení stavby:
    Completion of Construction:
    DD.MM.1894
    Výzbroj:
    Armament:
    3x 10cm houfnice M-99
    3x 12cm kanón s min. střílnou M-80
    6x 9cm kanón M-75/96
    3x 10cm Howitzer M-99
    3x 12cm Cannon with the minimal Loophole M-80
    6x 9cm Cannon M-75/96
    Posádka:
    Crew:
    14+349
    Bojové využití:
    Combat Use:
    DD.MM.1915-DD.MM.1918 1. světová válka
    DD.MM.1915-DD.MM.1918 1st World War
    Současný stav:
    Current Condition:
    chátrající fallen into disrepair
    Přístupnost:
    Accessibility:
    nepřístupno closed for public
    Poznámka:
    Note:
    Pevnost se skládá ze dvou objektů, navzájem propojených podzemní chodbou.
    The fort consists of two buildings, interconnected underground passage.
    Zdroje:
    Sources:
    Erwin Anton Grestenberger: K. u. k. Befestigungsanlagen in Tirol und Kärnten 1860-1918 (Mittler & Sohn (2000)


    Plán pevnosti. Vlevo horní objekt s kanonovou výbrojí, vpravo dolní objekt s věžovými houfnicemi M-99

    Pohled na pevnost z týlu. V pozadí Monte Piano

    Pohled na pevnost ze svahu nad horním objektem
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124390#423717Verze : 1
    MOD