Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 507 příspěvků vloženo, 1251 editováno a 826 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Nižný Čaj

okr. Košice-okolie

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Nižný Čaj Nizny Caj
    Originální název:
    Original Name:
    Nižný Čaj
    Další názvy:
    Other Names:
    (1335) Chay, (1630) Also Czay, (1773) Nižny Cžaj, maďarsky Alsócsáj.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Košice-okolie Košice-okolie District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°39'57.30"N 21°23'53.31"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1335
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Zvonica – drevená ľudová práca
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch 1938-45 bola obec pripojená k Maďarsku. Na území obce sa nachádza chránený areál tzv. Pieskovňa Nižný Čaj. Chránené územie bolo vyhlásené na zabezpečenie ochrany lokality s hromadným výskytom tu hniezdiacich včelárikov zlatých (Merops apiaster). -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.niznycaj.ocu.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124448#423846Verze : 0
    MOD