Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 535 příspěvků vloženo, 1310 editováno a 843 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Nižný Klátov

okr. Košice-okolie

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Nižný Klátov Nizny Klatov
    Originální název:
    Original Name:
    Nižný Klátov
    Další názvy:
    Other Names:
    (1317) Vyfolu seu Nemutfolu, (1323) Teukes-Huy falu, (1325) Teukes, (1382) Inferior Tukes, (1397) Al-Teukes, Tekeues, (1553) Alsó Thukes, (1580) Nyder-Beckseyffen, (1650) w nisnim Tekesu, (1773) Nizny Tekess, (1920) Nižný Tejkeš, (1948) Nižný Klátov, maďarsky Alsótokes.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Košice-okolie Košice-okolie District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°43'40.59"N 21°08'27.13"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1317
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V roku 1938-45 bola obec pripojená k Maďarsku. V r.1944 pôsobili v jej chotári partizánske skupiny Nevský a Petöffi. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.niznyklatov.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124449#423847Verze : 0
    MOD