Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 474 příspěvků vloženo, 1193 editováno a 745 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Watanabe, Ubun

Ubun Watanabe / 渡辺右文

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Watanabe Watanabe
    Jméno:
    Given Name:
    Ubun Ubun
    Jméno v originále:
    Original Name:
    渡辺右文 / わたなべ・うぶん
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    DD.MM.RRRR ?, prefektura Kumamoto /
    DD.MM.RRRR ?, Kumamoto Prefecture /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    28.07.1943 ?
    28.07.1943 ?
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 15. divize Commander: 15th Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    www.generals.dk
    ...
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124493#423939Verze : 1
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Watanabe Watanabe
    Jméno:
    Given Name:
    Ubun Ubun
    Jméno v originále:
    Original Name:
    渡辺右文 / わたなべ・うぶん
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-27.05.1909 vojenská akadémia
    DD.MM.RRRR-26.12.1912 Vojenská delostrelecká technická škola
    12.12.1914-27.11.1917 Armádne vojnové kolégium
    DD.MM.RRRR-27.05.1909 Military Academy
    DD.MM.RRRR-26.12.1912 Army Artillery Engineering School
    12.12.1914-27.11.1917 Army War College
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    25.12.1909 podporučík
    03.02.1913 poručík
    15.04.1919 kapitán
    20.08.1924 Major
    16.03.1929 podplukovník
    07.12.1932 plukovník
    02.08.1937 generálmajor
    02.10.1939 generálporučík
    25.12.1909 Second Lieutenant
    03.02.1913 Lieutenant
    15.04.1919 Captain
    20.08.1924 Major
    16.03.1929 Lieutenant Colonel
    07.12.1932 Colonel
    02.08.1937 Major General
    02.10.1939 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.08.1933-01.08.1935 Velitel : 10. sekce (přeprava) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
    30.10.1937-02.09.1939 Velitel : 3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
    02.09.1939-09.03.1940 Velitel : 3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
    09.03.1940-28.05.1940 Velitel : 15. divize

    Ručně vyplněné položky:
    25.12.1909-19.09.1913 6. pluk polného delostrelectva
    19.09.1913-07.01.1915 Inštruktor, Armádna škola strelby polného delostrelectva a adjutant školského praporu
    07.01.1915-29.07.1918 6. pluk polného delostrelectva
    29.07.1918-01.04.1920 pridelený k Generálnemu štábu
    01.04.1920-05.07.1921 vojenský atašé vo Švajčiarku (vojenský výskum)
    05.07.1921-05.06.1923 vojenský atašé v Namecku (vojenský výskum)
    05.06.1923-21.08.1923 pridelený k Generálnemu štábu
    21.08.1923-15.12.1926 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
    08.02.1924-15.12.1926 výskumný team, Armádna škola polného delostrelectva
    26.04.1926-15.12.1926 pridelený k Námornámu generálnemu štábu
    10.12.1926-15.12.1926 Armádne vojnové kolégium?
    15.12.1926-18.12.1926 štábny dôstojník Námorné velitelstvo Mencken
    18.12.1926-10.08.1928 pridelený k Generálnemu štábu
    10.08.1928-01.08.1933 pridelný k veleniu Armádnej prepravy
    01.08.1933-DD.MM.1935 náčelník 10. sekce (přeprava) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
    01.08.1935-02.08.1937 Veliteľ 1. pluku protilietadlového delostrelectva
    02.08.1937-30.10.1937 pridelený k Generálnemu štábu
    30.10.1937-09.03.1940 Náčelník 3. kanceláře (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
    09.03.1940-28.05.1940 velitel 15. divízie
    28.05.1940-28.12.1940 Velenie Východnej armády
    28.12.1940-DD.MM.RRRR reserva
    Automatically linked items:
    01.08.1933-01.08.1935 Commander : 10th Section (Transport) 3rd Bureau of the Imperial Army General Staff Office
    30.10.1937-02.09.1939 Commander : 3rd Bureau (Transport and Communications) of the Imperial Army General Staff Office
    02.09.1939-09.03.1940 Commander : 3rd Bureau (Transport and Communications) of the Imperial Army General Staff Office
    09.03.1940-28.05.1940 Commander : 15th Division

    Manually added items:
    25.12.1909-19.09.1913 6th Field Artillery Regimant
    19.09.1913-07.01.1915 Instructor, Army Field Artillery Fire School and Adjutant Instruction Battalion
    07.01.1915-29.07.1918 6th Field Artillery Regimant
    29.07.1918-01.04.1920 Attached to General Staff
    01.04.1920-05.07.1921 Military Attache to Swiss (Military Research)
    05.07.1921-05.06.1923 Military Attache to Germany (Military Research)
    05.06.1923-15.12.1926 Attached to General Staff
    21.08.1923-15.12.1926 Military science Instructor, Army War College
    08.02.1924-15.12.1926 Research Staff Army Field Artillery School
    26.04.1926-15.12.1926 Attached to Naval General Staff
    10.12.1926-15.12.1926 Army War College?
    15.12.1926-18.12.1926 Staff Officer Mencken Naval Command
    18.12.1926-10.08.1928 Attached to General Staff
    10.08.1928-01.08.1933 Attached to Army Transport Command
    01.08.1933-01.08.1935 Head of 10th Section (Transport) 3rd Bureau of the Imperial Army General Staff Office
    01.08.1935-02.08.1937 1st Anti-Aircraft Artillery Regiment Commander
    02.08.1937-30.10.1937 Attached to General Staff
    30.10.1937-09.03.1940 Head of 3rd Bureau (Transport and Communications) of the Imperial Army General Staff Office
    09.03.1940-28.05.1940 15th Division Commander
    28.05.1940-28.12.1940 Attached to Eastern Army HQ
    28.12.1940-DD.MM.RRRR Reserve
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    29.04.1934
    Řád Vycházejícího slunce 3. třída
    3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
    旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
    -


    13.11.1939
    Řád Posvátného pokladu 2. třídy
    Order of Sacred Treasure 2nd Class
    瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
    -


    29.04.1940
    Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
    1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
    勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.generals.dk
    http://sakurataro.org/db/渡邊右文
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124493#423940Verze : 6
    MOD