Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 499 příspěvků vloženo, 1234 editováno a 802 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Letecká župa I [1938-1945]

1st Air Region / Luftgau-Kommando I

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Letecká župa I 1st Air Region
    Originální název:
    Original Name:
    Luftgau-Kommando I
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.08.1938
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    02.02.1945
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství letectva Východní Prusko Air Force Command East Prussia
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.08.1938-01.04.1939 Velitelství letectva Východní Prusko
    01.04.1939-01.01.1943 Letecká armáda 1
    01.01.1943-05.02.1944 Velitelství letectva Střed
    05.02.1944-08.08.1944 Letecká armáda Říše
    08.08.1944-02.02.1945 Letecká armáda 6
    01.08.1938-01.04.1939 Air Force Command East Prussia
    01.04.1939-01.01.1943 1st Air Fleet
    01.01.1943-05.02.1944 Air Force Commander Centre
    05.02.1944-08.08.1944 Air Fleet Empire
    08.08.1944-02.02.1945 6th Air Fleet
    Dislokace:
    Deployed:
    01.08.1938-24.01.1945 Königsberg
    24.01.1945-02.02.1945 Schloppe

    Velitel:
    Commander:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Lentzsch, Johannes ( )
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Mohr, Max ( )
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Musshoff, Walter ( )
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Wimmer, Wilhelm ( )
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Süßmann, Wilhelm ( )
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Putzier, Richard ( )
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Bieneck, Hellmuth ( )
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vierling, Albert ( )
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.ww2.dk/ground/hq/lgi.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124516#424004Verze : 0
    MOD
    Avatar

    Český název Originální název Příjmení, jméno (hodnost, akademický titul) Dislokace
    Letecká župa I Luftgaukommando I . Königsberg
    Nadřízené velitelství ke 22. září 1938 .
    Letecké velitelství Východní Prusko Luftwaffenkommando Ostpreussen . Königsberg
    Personální obsazení ke 22. září 1938
    Velitel Kommandeur Lentzsch, Johannes (General Leutnant) .
    Náčelník štábu Chef des Stabes und zugleicht Ia Schröder, Herbert (Oberstleutnant) .
    Přednosta hospodářské správy Quartermeister Sieß, Gustav (Oberstleutnant (E)) .
    Přednosta personálního oddělení Abtailungsleiter II (Personalabtailung) Ueberhorst, ? (Oberstleutnant, Dr) .
    Podřízené jednotky ke 22. září 1938
    I. oddíl protiletadlového dělostřeleckého pluku 1 I. Abteilung Flakregiments 1 ? Königsberg
    I. oddíl protiletadlového dělostřeleckého pluku 11 I. Abteilung Flakregiments 11 Pirmann, Adolf (Oberstleutnant) Königsberg
    II. oddíl protiletadlového dělostřeleckého pluku 11 II. Abteilung Flakregiments 11 Hesse, ? (Oberstleutnant) Königsberg
    Spojovací (telegrafní) pluk letecké župy 11 Luftgaunachrichtenregiment 11 ? Kraussen
    Zdravotnický oddíl letecké župy 1 Luftgausanitëtsabteilung 1 ? Königsberg


    Literatura Stehlík, Eduard: Organizace německé branné moci 22. září 1938, In: Historie a Vojenství, Ročník LVIII, Číslo 1/2009
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124516#424414Verze : 0
    MOD