Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 469 příspěvků vloženo, 1168 editováno a 790 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Letecká župa VI [1938-1945]

6th Air Region / Luftgau-Kommando VI

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Letecká župa VI 6th Air Region
    Originální název:
    Original Name:
    Luftgau-Kommando VI
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    04.02.1938
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Letecká župa X 10th Air Region
    Datum zániku:
    Disbanded:
    02.04.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    04.02.1938-01.02.1939 Skupinové velitelství letectva 2
    01.02.1939-21.03.1941 Letecká armáda 2
    21.03.1941-05.02.1944 Velitelství letectva Střed
    05.02.1944-DD.02.1945 Letecká armáda Říše
    DD.02.1945-DD.04.1945 Velitelství letectva Západ
    04.02.1938-01.02.1939 2nd Air Force Group Command
    01.02.1939-21.03.1941 2nd Air Fleet
    21.03.1941-05.02.1944 Air Force Command Centre
    05.02.1944-DD.02.1945 Air Fleet Empire
    DD.02.1945-DD.04.1945 Air Force Command West
    Dislokace:
    Deployed:
    04.02.1938-02.04.1945 Münster

    Velitel:
    Commander:
    04.02.1938-01.01.1940 Schmidt, August (Generalmajor)
    01.01.1940-01.01.1941 Schmidt, August (Generalleutnant)
    01.01.1941-02.04.1945 Schmidt, August (General der Flakartillerie)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.08.1938-01.08.1939 Air Defence Command Düsseldorf
    01.08.1939-01.09.1941 4th Air Defence Command
    25.11.1939-01.01.1940 51st Fighter Wing
    DD.12.1939-DD.02.1940 6th Anti-Aircraft Artillery Brigade
    DD.04.1941-DD.06.1941 Special Purpose Anti-Aircraft Artillery Brigade with the 6th Air Region
    DD.06.1941-DD.02.1943 10th Anti-Aircraft Artillery Brigade
    15.11.1944-20.02.1945 General of the Anti-Aircraft Artillery with the 6th Air Region
    DD.02.1945-DD.04.1945 2nd Anti-Aircraft Artillery Brigade
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 7th Air Defence Command

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.ww2.dk/ground/hq/lgvi.htm
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124535#424023Verze : 0
    MOD
    Avatar

    Český název Originální název Příjmení, jméno (hodnost, akademický titul) Dislokace
    Letecká župa VI Luftgaukommando VI . Münster
    Nadřízené velitelství ke 22. září 1938
    Letecké skupinové velitelství 2 Luftwaffengruppenkommando 2 . Braunschweig
    Personální obsazení ke 22. září 1938
    Velitel Kommandeur Schmidt, August (General Major) .
    Náčelník štábu a současně operační důstojník (Ia) Chef des Stabes und zugleicht Ia Ziervogel, Max (Oberstleutnant, Dr) .
    Přednosta spojovacího (telegrafního) vojska Nachrichtenführer Scheuner, ? (Major (E)) .
    Přednosta hospodářské správy Quartermeister Mensch, Fritz (Oberst (E)) .
    Přednosta personálního oddělení Abtailungsleiter II (Personalabtailung) Sonnenburg, Herbert (Oberst) .
    Přednosta župního zdravotnictva Luftgauarzt Pohl von Pollenburg, ? (Oberstabsartz, Dr.)
    Podřízené jednotky ke 22. září 1938
    Velitelství protivzdušné obrany 4 Luftverteidigungskommando 4 Steudemann, Kurt (Oberst) Münster
    Spojovací (telegrafní) pluk letecké župy 6 Luftgaunachrichtenregiment 6 ? Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh /
    Zdravotnický oddíl letecké župy 6 Luftgausanitëtsabteilung 6 ? Münster-Loddenheide


    Literatura Stehlík, Eduard: Organizace německé branné moci 22. září 1938, In: Historie a Vojenství, Ročník LVIII, Číslo 1/2009
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124535#424513Verze : 0
    MOD