Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 334 příspěvků vloženo, 1058 editováno a 345 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Letecká župa Charkov [1942-1943]

Air Region Kharkov / Luftgau-Kommando Charkow

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Letecká župa Charkov Air Region Kharkov
    Originální název:
    Original Name:
    Luftgau-Kommando Charkow
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    10.09.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Letecká župa Kyjev Air Region Kiev
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.04.1943
    Nástupce:
    Successor:
    Polní letecká župa XXV 25th Field Air Region
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.09.1942-DD.04.1943 Letecká armáda 4
    DD.09.1942-DD.04.1943 4th Air Fleet
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.09.1942-DD.02.1943 Charkov
    DD.02.1943-DD.04.1943 Kyjev

    Velitel:
    Commander:
    10.09.1942-01.04.1943 Waber, Bernhard (General der Flieger)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    10.09.1942-10.11.1942 Schimpf, Richard (Oberst)
    10.11.1942-DD.MM.1943 Parrisius, Horst (Oberst)
    DD.MM.1943-13.03.1943 Mettig, Martin (Oberst)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.ww2.dk/ground/hq/lgchar.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124547#424035Verze : 1
    MOD