Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 507 příspěvků vloženo, 1251 editováno a 826 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Olšovany

okr. Košice-okolie

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Olšovany Olsovany
    Originální název:
    Original Name:
    Olšovany
    Další názvy:
    Other Names:
    (1272) Ilsawa, (1290) Elswa, (1335) Ilsua, (1427) Ozwa, (1630) Osswa, (1773) Olssowjany, (1786) Olschawiani, (1920) Olšovjany, (1927) Olšoviany, (1948) Olšovany, maďarsky Ósva.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Košice-okolie Košice-okolie District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°42'19.96"N 21°24'40.51"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1272
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol – rímsko-katolícky barokový z 1748, postavený na mieste gotického z 13. storočia
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk www.olsovamy.ocu.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124563#424084Verze : 0
    MOD