Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 469 příspěvků vloženo, 1168 editováno a 790 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Opátka

okr. Košice-okolie

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Opátka Opatka
    Originální název:
    Original Name:
    Opátka
    Další názvy:
    Other Names:
    Moldavská Opátka – (1324) Apokapotoka, (1390) Opoka, (1808) Opáka, (1927) Opátka, (1942) Moldavská Opátka, maďarsky Apátka.
    Spišská Opátka – (1863) Opáka, (1927) Opátka, (1942) Spišská Opátka, maďarsky Opáka, Szepesapátka.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Košice-okolie Košice-okolie District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°47'14.18"N 21°03'30.83"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1945
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol – rímsko-katolícky barokovo- klasicistický z roku 1784
    Budova správy – medených hámrov neskorobaroková z roku 1770
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Obec vznikla v roku 1945 zlúčením Moldavskej Opátky a Spišskej Opátky -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ;
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124565#424087Verze : 0
    MOD