Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 521 příspěvků vloženo, 1330 editováno a 812 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Paňovce

okr. Košice-okolie

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Paňovce Panovce
    Originální název:
    Original Name:
    Paňovce
    Další názvy:
    Other Names:
    (1274) Paan, (1317) Pan, (1332/5) Pan, Pani, (1630) Pany, (1773) Paňowcze, (1786) Panowce, (1920) Paňovce, maďarsky Pány.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Košice-okolie Košice-okolie District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°38'55.52"N 21°03'40.93"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1317
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol - rímsko-katolícky gotický zo 14. storočia, zbarokizovaný okolo roku 1750
    Oltárny obraz - od J. L. Krackera z 1763
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku. Obec Seleška (1427) patrila v minulosti ku katastru Paňoviec. V súčasnosti je pričlenená ku obci Čečejovce. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.panovce.ocu.sk ; http://www.cassovia.sk/cecejovce/seleska.php


    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124567#424091Verze : 0
    MOD