Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 336 příspěvků vloženo, 1061 editováno a 348 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Letecká župa XII/XIII [1941-1943]

12th/13th Air Region / Luftgau-Kommando XII/XIII

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Letecká župa XII/XIII 12th/13th Air Region
    Originální název:
    Original Name:
    Luftgau-Kommando XII/XIII
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    30.01.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Letecká župa XII 12th Air Region
    Datum zániku:
    Disbanded:
    18.05.1943
    Nástupce:
    Successor:
    Letecká župa XII 12th Air Region
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    30.01.1941-21.03.1941 Letecká armáda 3
    21.03.1941-18.05.1943 Velitelství letectva Střed
    30.01.1941-21.03.1941 3rd Air Fleet
    21.03.1941-18.05.1943 Air Force Command Střed
    Dislokace:
    Deployed:
    30.01.1941-18.05.1943 Wiesbaden

    Velitel:
    Commander:
    30.01.1941-18.05.1943 Heilingbrunner, Fritz ( )
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Ziervogel, Max ( )
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Giese, Herbert ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.09.1941-01.01.1943 5. protiletadlová dělostřelecká divize
    DD.12.1942-DD.03.1943 Protiletadlová dělostřelecká brigáda VI

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.09.1941-01.01.1943 5th Anti-Aircraft Artillery Division
    DD.12.1942-DD.03.1943 6th Anti-Aircraft Artillery Brigade

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.ww2.dk/ground/hq/lgxii.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124586#424111Verze : 0
    MOD