Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 336 příspěvků vloženo, 1061 editováno a 348 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Anaškin, Michail Borisovič

Mikhail Borisovich Anashkin / Михаил Борисович Анашкин

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Anaškin Anashkin
    Jméno:
    Given Name:
    Michail Borisovič Mikhail Borisovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Михаил Борисович Анашкин
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    19.11.1901 Koma /
    19.11.1901 Koma /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    22.01.1951 Moskva /
    22.01.1951 Moscow /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel 19.střeleckého sboru (28.2.-16.4.1943)
    velitel 33.střeleckého sboru (do července 1943)
    velitel 64. střel. sboru (od července 1943)
    Commander of 19th Rifle Corps
    Commander of 33rd Rifle Corps
    Commander of 54th Rifle Corps
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel titulu Hrdina Sovětského svazu Recipient of award Hero of the Soviet Union.
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    text a foto: http://goo.gl/4DNzk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124617#424223Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Anaškin Anashkin
    Jméno:
    Given Name:
    Michail Borisovič Mikhail Borisovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Михаил Борисович Анашкин
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.09.1924-DD.MM.RRRR Smolenská pěchotní škola
    Rj.za.ská -ěc.ot.í šk la
    DD.09.1928-DD.MM.RRRR Moskevská vojensko-politická škola
    DD.MM.1932-DD.MM.1936 Frunzeho vojenská akademie
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    15.02.1943 generálmajor
    DD.06.1946 generálporučík
    15.02.1943 Major General
    DD.06.1946 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    11.05.1944-DD.03.1946 Velitel : 129. střelecký sbor

    Ručně vyplněné položky:
    DD.03.1920-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
    DD.01.1921-DD.03.1921 velitel roty 239.střeleckého pluku
    po.íl.l se-na.po.lače í Kronštadské vzpoury
    DD.12.1931-DD.MM.1932 zástupce náčelníka štábu školního praporu 118.střeleckého pluku
    DD.06.1936-DD.06.1937 zástupce náčelníka 1.oddělení štábu 7.střeleckého sboru
    DD.06.1937-01.08.1938 náčelník štábu 23.střelecké divize
    01.08.1938-27.02.1939 zatčen NKVD a obviněn ze zrady, vězněn, zbaven obvinění
    DD.04.1939-DD.MM.1941 přednášel taktiku na Frunzeho vojenské akademii
    DD.MM.1941-DD.09.1941 náčelník štábu 282.střelecké divize
    DD.09.1941-DD.07.1942 velitel 160.střelecké divize
    DD.07.1942-28.02.1943 velitel 159.střelecké divize (od 15.2.1943 přejmenovaná na 61.gardovou)
    28.02.1943-16.04.1943 velitel 19.střeleckého sboru
    16.04.1943-DD.07.1943 velitel 33.střeleckého sboru
    DD.07.1943-11.05.1944 velitel 64.střeleckého sboru
    11.05.1944-DD.03.1946 velitel 129.střeleckého sboru
    DD.03.1946-DD.12.1946 přednášel na Vojenské akademii Klimenta Vorošilova
    DD.12.1946-DD.MM.RRRR odchod do zálohy
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Automatically linked items:
    11.05.1944-DD.03.1946 Commander : 129th Rifle Corps

    Manually added items:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    20.12.1943
    Řád Suvorova 2. stupeň /1943-1991/
    The Order of Suvorov, 2nd Class /1943-1991/
    Opден Суворова II степени
    -


    23.08.1944
    Řád Kutuzova, 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Kutuzov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Кутузова I степени
    -


    06.04.1945
    Titul Hrdiny Sovětského svazu a medaile Zlaté hvězdy
    Title Hero of the Soviet Union and Gold Star Medal
    Звание Героя Советского Союза и медаль "Золотая Звезда"
    -


    29.05.1945
    Řád Bohdana Chmělnického, 1. stupeň
    Order of Bohdan Chmielnicki, 1st Class
    Opден Богдана Хмелницкого 1-й степени
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/4DNzk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124617#433045Verze : 0
    MOD