Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 521 příspěvků vloženo, 1330 editováno a 812 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Obranná zeď na Ponálské silnici

Defensive Wall on the Ponal Road / Verteidigungsmaür Ponalestrasse

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Obranná zeď na Ponálské silnici Defensive Wall on the Ponal Road
    Originální název:
    Original Name:
    Verteidigungsmaür Ponalestrasse
    Další názvy:
    Other Names:
    Defensionsmauer Ponale
    Ponalesperre
    Obec:
    Municipality:
    Riva del Garda Riva del Garda
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    45°51'48.96"N 10°49'52.96"E
    Fotografie nebo nákres:
    Photo or Sketch:
    Druh objektu:
    Sort of Object:
    skupina kavernových postavení Cave Positions Group
    Typ objektu:
    Type of Object:
    silniční uzávěr Road Barrier
    Vyšší pevnostní celek:
    Upper Fortress Complex:
    Pevnost Riva Fortress Riva
    Zahájení stavby:
    Start of Construction:
    DD.MM.1904
    Dokončení stavby:
    Completion of Construction:
    DD.MM.1913
    Výzbroj:
    Armament:
    6x 8cm kanon M-5
    2x 8mm těžký kulomet M-7/12
    6x 8cm Cannon M-5
    2x 8mm Heavy Machine Gun M-7/12
    Posádka:
    Crew:
    ?
    Bojové využití:
    Combat Use:
    DD.MM.1915-DD.MM.1918 1. světová válka
    DD.MM.1915-DD.MM.1918 1st World War
    Současný stav:
    Current Condition:
    zachovalý well maintained
    Přístupnost:
    Accessibility:
    přístupno příležitostně open on cccasion
    Poznámka:
    Note:
    1 km dlouhý komplex kavernových postavení v 5 výškových úrovních, chráněný obrannou zdí (nedochovala se). 1 km long complex cave position in 5 height levels, protected by defensive walls (is not preserved).
    Zdroje:
    Sources:
    "www.trentinograndeguerra.it
    http://fortifikace.bloguje.cz"
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124619#424226Verze : 0
    MOD