Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 412 příspěvků vloženo, 1101 editováno a 374 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hintz, Johannes

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Hintz Hintz
    Jméno:
    Given Name:
    Johannes Johannes
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Johannes Hintz
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    01.10.1898 Mety /
    01.10.1898 Metz /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    21.05.1944 Paríž /
    21.05.1944 Paris /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    veliteľ 4. divízie protilietadlového delostrelectva Commander of the 4th Flak-Division.
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Držiteľ Rytierskeho kríža.
    Bol smrteľne zranený.
    Recipient of Knight's Cross.
    He was mortally wounded.
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124691#424369Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Hintz Hintz
    Jméno:
    Given Name:
    Johannes Johannes
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Johannes Hintz
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    16.01.1917 Leutnant
    05.11.1919 Polizei-Leutnant
    07.04.1925 Polizei-Oberleutnant
    01.10.1928 Polizei-Hauptmann
    01.08.1935 Hauptmann
    20.04.1936 Major
    01.11.1938 Oberstleutnant
    19.07.1940 Oberst
    01.04.1943 Generálmajor
    26.07.1944 Generálporučík (posmrtne)
    16.01.1917 Leutnant
    05.11.1919 Polizei-Leutnant
    07.04.1925 Polizei-Oberleutnant
    01.10.1928 Polizei-Hauptmann
    01.08.1935 Hauptmann
    20.04.1936 Major
    01.11.1938 Oberstleutnant
    19.07.1940 Oberst
    01.04.1943 Major General
    26.07.1944 Lieutenant General (posthumously)
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    05.03.1942-26.02.1944 Velitel : 4. protiletadlová dělostřelecká divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : III. protiletadlový dělostřelecký sbor

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    05.03.1942-26.02.1944 Commander : 4th Anti-Aircraft Artillery Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Commander : III Anti-Aircraft Artillery Corps

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    11.05.1940
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 2. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 2nd Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 2. Klasse
    -


    26.05.1940
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 1. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 1st Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 1. Klasse
    -


    29.07.1940
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    MM.DD.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124691#424370Verze : 0
    MOD