Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 536 příspěvků vloženo, 1312 editováno a 843 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Burchard, Heinrich

generál protilietadlového delostrelectva

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Burchard Burchard
    Jméno:
    Given Name:
    Heinrich Heinrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Heinrich Burchard
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generál protiletadlových jednotek General of the Anti-Aircraft Troops
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    05.10.1894 Fulda /
    05.10.1894 Fulda /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    11.04.1945 Quassel /
    11.04.1945 Quassel /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    - -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Spáchal samovraždu. Committed suicide.
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124722#424438Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Burchard Burchard
    Jméno:
    Given Name:
    Heinrich Heinrich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Heinrich Burchard
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    18.04.1915 Leutnant
    01.08.1922 Oberleutnant
    01.01.1928 Hauptmann
    01.07.1934 Major
    01.10.1936 Oberstleutnant
    01.02.1939 Oberst
    01.11.1940 Generálmajor
    01.08.1942 Generálporučík
    01.09.1944 Generál protiletadlových jednotek
    18.04.1915 Leutnant
    01.08.1922 Oberleutnant
    01.01.1928 Hauptmann
    01.07.1934 Major
    01.10.1936 Oberstleutnant
    01.02.1939 Oberst
    01.11.1940 Major General
    01.08.1942 Lieutenant General
    01.09.1944 General of the Anti-Aircraft Troops
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.09.1941-13.02.1942 Velitel : 7. protiletadlová dělostřelecká divize
    06.08.1942-21.12.1942 Velitel : 19. protiletadlová dělostřelecká divize
    01.03.1943-09.07.1944 Velitel : 7. protiletadlová dělostřelecká divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : Letecká župa XI
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Náčelník štábu : Letecká župa XII

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.09.1941-13.02.1942 Commander : 7th Anti-Aircraft Artillery Division
    06.08.1942-21.12.1942 Commander : 19th Anti-Aircraft Artillery Division
    01.03.1943-09.07.1944 Commander : 7th Anti-Aircraft Artillery Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Chief of Staff : 12th Air Region
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Commander : 11th Air Region

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 1. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 1st Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 1. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 2. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 2nd Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 2. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124722#425482Verze : 0
    MOD