Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 413 příspěvků vloženo, 1123 editováno a 385 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Wagner, Kurt

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Wagner Wagner
    Jméno:
    Given Name:
    Kurt Kurt
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Kurt Wagner
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    04.11.1891 Trier /
    04.11.1891 Trier /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    19.11.1966 Brémy /
    19.11.1966 Bremen /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    veliteľ 8. divízie protilietadlového delostrelectva. Commander of 8th Anti-Aircraft Artillery Division.
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124725#424441Verze : 1
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Wagner Wagner
    Jméno:
    Given Name:
    Kurt Kurt
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Kurt Wagner
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    18.08.1911 poručík
    06.10.1916 nadporučík
    01.11.1923 kapitán
    01.09.1933 major
    01.04.1936 podplukovník
    01.08.1938 plukovník
    01.11.1940 Generálmajor
    01.11.1942 Generálporučík
    18.08.1911 Lieutenant
    06.10.1916 First Lieutenant
    01.11.1923 Captain
    01.09.1933 Major
    01.04.1936 Lieutenant Colonel
    01.08.1938 Colonel
    01.11.1940 Major General
    01.11.1942 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.05.1940-DD.06.1940 Velitel : Wagnerova protiletadlová dělostřelecká brigáda
    01.09.1941-04.12.1944 Velitel : 8. protiletadlová dělostřelecká divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : Protiletadlová dělostřelecká brigáda VI
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : Protiletadlová dělostřelecká brigáda 7

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    DD.05.1940-DD.06.1940 Commander : Anti-Aircraft Artillery Brigade Wagner
    01.09.1941-04.12.1944 Commander : 8th Anti-Aircraft Artillery Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Commander : 6th Anti-Aircraft Artillery Brigade
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Commander : 7th Anti-Aircraft Artillery Brigade

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    01.10.1944
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124725#450424Verze : 0
    MOD