Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 499 příspěvků vloženo, 1233 editováno a 802 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Haizmann, Richard

podplukovník

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Haizmann Haizmann
    Jméno:
    Given Name:
    Richard Richard
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Richard Robert Haizmann
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    podplukovník Oberstleutnant
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    29.04.1919 Hochdorf /
    29.04.1919 Hochdorf /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    24.02.1943 Frolovo /
    24.02.1943 Frolovo /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 9. protiletadlová dělostřelecká divize Commander of the 9th Anti-Aircraft Artillery Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže
    zajat u Stalingradu 2.února 1943
    zahynul v sovětském zajateckém táboře
    recipient of the Knight's cross of the Iron Cross
    captured at Stalingrad on 2 February 1943
    died in Soviet prison camp
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.stalingrad.net
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124731#464390Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Haizmann Haizmann
    Jméno:
    Given Name:
    Richard Richard
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Richard Robert Haizmann
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    15.12.1931 poručík
    01.04.1934 nadporučík
    01.04.1938 kapitán
    25.11.1941 major
    14.01.1943 podplukovník
    15.12.1931 Leutnant
    01.04.1934 Oberleutnant
    01.04.1938 Hauptmann
    25.11.1941 Major
    14.01.1943 Oberstleutnant
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.01.1943-03.02.1943 Velitel : 9. protiletadlová dělostřelecká divize

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    DD.01.1943-03.02.1943 Commander : 9th Anti-Aircraft Artillery Division

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    04.07.1940
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    12.11.1941
    - Válečný záslužný kříž 1. třída s meči (1938)
    War Merit Cross 1st Class with Swords (1938)
    Kriegsverdienstkreuz I. Klasse mit Schwertern (1938)
    -


    28.08.1942
    - Odznak za zranění 1939 černý
    Wound Badge 1939 Black
    Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
    -


    29.08.1942
    Medaile za zimní bitvu na východě 1941-42
    Eastern Front Medal 1941-42
    Medaille Winterschlacht im Osten 1941-42
    -


    10.09.1942
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    28.01.1943
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.stalingrad.net
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124731#464393Verze : 0
    MOD