Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 511 příspěvků vloženo, 1256 editováno a 814 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Pirmann, Adolf

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Pirmann Pirmann
    Jméno:
    Given Name:
    Adolf Adolf
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Adolf Pirmann
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    08.01.1895 Osnabrück /
    08.01.1895 Osnabrück /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    24.02.1985 Wallenhorst /
    24.02.1985 Wallenhorst /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    - -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124734#424452Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Pirmann Pirmann
    Jméno:
    Given Name:
    Adolf Adolf
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Adolf Pirmann
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    12.07.1916 Leutnant zur See
    28.09.1920 Oberleutnant zur See
    01.04.1926 Kapitänleutnant
    01.07.1935 Hauptmann
    01.08.1932 Major
    01.03.1939 Oberstleutnant
    01.07.1941 Oberst
    01.06.1944 Generálmajor
    01.01.1945 Generálporučík
    12.07.1916 Leutnant zur See
    28.09.1920 Oberleutnant zur See
    01.04.1926 Kapitänleutnant
    01.07.1935 Hauptmann
    01.08.1932 Major
    01.03.1939 Oberstleutnant
    01.07.1941 Oberst
    01.06.1944 Major General
    01.01.1945 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    23.06.1944-04.05.1945 Velitel : 9. protiletadlová dělostřelecká divize

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    23.06.1944-04.05.1945 Commander : 9th Anti-Aircraft Artillery Division

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    09.02.1942
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 1. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 1st Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 1. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 2. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 2nd Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 2. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124734#453988Verze : 0
    MOD