Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 536 příspěvků vloženo, 1313 editováno a 843 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Vorbrugg, Oskar

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Vorbrugg Vorbrugg
    Jméno:
    Given Name:
    Oskar Oskar
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Oskar Vorbrugg
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    11.07.1902 Fürth /
    11.07.1902 Fürth /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    21.05.1946 Cesena /
    21.05.1946 Cesena /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    veliteľ 25. divízie protilietadlového delostrelectva Commander of 25. Flaf-Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.ritterkreuztraeger.info
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124736#424454Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Vorbrugg Vorbrugg
    Jméno:
    Given Name:
    Oskar Oskar
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Oskar Vorbrugg
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.12.1926 Leutnant
    01.06.1929 Oberleutnant
    01.01.1925 Hauptmann
    01.06.1938 Major
    01.07.1941 Oberstleutnant
    01.01.1943 Oberst
    25.02.1945 Generálmajor
    01.12.1926 Leutnant
    01.06.1929 Oberleutnant
    01.01.1925 Hauptmann
    01.06.1938 Major
    01.07.1941 Oberstleutnant
    01.01.1943 Oberst
    25.02.1945 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    24.10.1944-30.01.1945 Velitel : 23. protiletadlová dělostřelecká divize
    03.02.1945-10.02.1945 Velitel : 10. protiletadlová dělostřelecká divize
    10.02.1945-02.05.1945 Velitel : 25. protiletadlová dělostřelecká divize
    02.05.1945-08.05.1945 Velitel : 27. protiletadlová dělostřelecká divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : Protiletadlová dělostřelecká brigáda VI

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    24.10.1944-30.01.1945 Commander : 23rd Anti-Aircraft Artillery Division
    03.02.1945-10.02.1945 Commander : 10th Anti-Aircraft Artillery Division
    10.02.1945-02.05.1945 Commander : 25th Anti-Aircraft Artillery Division
    02.05.1945-08.05.1945 Commander : 27th Anti-Aircraft Artillery Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Commander : 6th Anti-Aircraft Artillery Brigade

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    13.09.1937
    - Pilotní odznak (Wehrmacht)
    Pilot Badge (Wehrmacht)
    Flugzeugführerabzeichen (Wehrmacht)
    -


    13.09.1937
    - Protiletecký odznak letectvo
    Anti-Aircraft Badge Airforce
    Flak-Kampfabzeichen der Luftwaffe
    -


    20.05.1940
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    11.07.1940
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    27.10.1943
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    03.06.1944
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.ritterkreuztraeger.info
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124736#458785Verze : 0
    MOD