Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 337 příspěvků vloženo, 1064 editováno a 348 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Bieneck, Hellmuth

generál letectva

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bieneck Bieneck
    Jméno:
    Given Name:
    Hellmuth Hellmuth
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hellmuth Bieneck
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generál letectva General of the Flyers
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    07.11.1887 Krotoschin /
    07.11.1887 Krotoschin /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    08.03.1972 Kolín nad Rýnem /
    08.03.1972 Cologne /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    veliteľ letectva pri Skupine armád C Commander of the Luftwaffe with Army-Group C
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124745#424480Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bieneck Bieneck
    Jméno:
    Given Name:
    Hellmuth Hellmuth
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hellmuth Bieneck
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    18.08.1908 Leutnant
    18.11.1914 Oberleutnant
    18.04.1916 Hauptmann
    01.04.1929 Major
    01.10.1933 Oberstleutnant
    01.04.1935 Oberst
    01.01.1938 Generálmajor
    01.01.1940 Generálporučík
    01.07.1941 Generál letectva
    18.08.1908 Leutnant
    18.11.1914 Oberleutnant
    18.04.1916 Hauptmann
    01.04.1929 Major
    01.10.1933 Oberstleutnant
    01.04.1935 Oberst
    01.01.1938 Major General
    01.01.1940 Lieutenant General
    01.07.1941 General of the Flyers
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.11.1938-01.02.1939 Velitel : 31. letecká divize
    26.08.1939-24.10.1939 Velitel : Velitelství letectva Skupiny armád C
    25.10.1939-31.12.1939 Velitel : Velitelství letectva Skupiny armád B
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : Letecká župa I
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel : Letecká župa II

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.11.1938-01.02.1939 Commander : 31st Air Division
    26.08.1939-24.10.1939 Commander : Air Force Command of the Army Group C
    25.10.1939-31.12.1939 Commander : Air Force Command of the Army Group B
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Commander : 1st Air Region
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Commander : 2nd Air Region

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 1. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 1st Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 1. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 2. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 2nd Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 2. Klasse
    -


    MM.DD.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124745#424482Verze : 0
    MOD