Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 537 příspěvků vloženo, 1314 editováno a 843 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Baterie Roncogno

Battery Roncogno / Batterie Roncogno

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Baterie Roncogno Battery Roncogno
    Originální název:
    Original Name:
    Batterie Roncogno
    Další názvy:
    Other Names:
    Forte Sella di Roncogno
    Obec:
    Municipality:
    Trento Trento
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    46°04'16.2."N 11°04'11.78"E
    Fotografie nebo nákres:
    Photo or Sketch:
    Typ pevnostního komplexu:
    Type of Fortress Complex:
    baštový komplex medieval bastion complex
    Vyšší pevnostní celek:
    Upper Fortress Complex:
    opevněná dělostřelecká baterie Fortified Artillery Battery
    Části pevnostního komplexu:
    Components of the Fortress Complex:
    Pevnost Trient - sekce III Fortress Trient - 3rd section
    Zahájení stavby:
    Start of Construction:
    DD.MM.1879
    Dokončení stavby:
    Completion of Construction:
    DD.MM.1880
    Výzbroj:
    Armament:
    2x 9cm polní kanon M75/96 2x 9cm Field Cannon M-75/96
    Posádka:
    Crew:
    1+28
    Bojové využití:
    Combat Use:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Současný stav:
    Current Condition:
    zřícenina ruin
    Přístupnost:
    Accessibility:
    volně přístupno open free
    Poznámka:
    Note:
    1915 odzbrojen 1915 disarmed
    Zdroje:
    Sources:
    Willibald R. Rosner: Bestand K.u.k Geniedirektion Trient im Staatsarchiv von Trient (Trento 1995)
    www.trentinograndeguerra.it
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124786#424586Verze : 0
    MOD