Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 334 příspěvků vloženo, 1058 editováno a 345 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Baterie Selva

Battery Selva / Batterie Selva

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Baterie Selva Battery Selva
    Originální název:
    Original Name:
    Batterie Selva
    Další názvy:
    Other Names:
    Werk Monte Celva
    Obec:
    Municipality:
    Trento Trento
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    46°04'05.40"N 11°11'50.41"E
    Fotografie nebo nákres:
    Photo or Sketch:
    Druh objektu:
    Sort of Object:
    stálé dělostřelecké postavení Permanent Artillery Position
    Typ objektu:
    Type of Object:
    kavernová dělostřelecká baterie Cave Artillery Battery
    Vyšší pevnostní celek:
    Upper Fortress Complex:
    Pevnost Trient - sekce III Fortress Trient - 3rd section
    Zahájení stavby:
    Start of Construction:
    DD.MM.1915
    Dokončení stavby:
    Completion of Construction:
    DD.MM.1915
    Výzbroj:
    Armament:
    2x 10cm polní houfnice M-99
    2x 9cm polní kanon M-75
    4x 9cm polní kanon M75/96
    2x 10cm Field Howitzer M-99
    2x 9cm Field Cannon M-75
    4x 9cm Field Cannon M75/96
    Posádka:
    Crew:
    ?
    Bojové využití:
    Combat Use:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Současný stav:
    Current Condition:
    nepatrné zbytky small relics
    Přístupnost:
    Accessibility:
    volně přístupno open free
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Willibald R. Rosner: Bestand K.u.k Geniedirektion Trient im Staatsarchiv von Trient (Trento 1995)
    www.fernkampfwerke.net
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124788#424592Verze : 0
    MOD