Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 340 příspěvků vloženo, 1071 editováno a 351 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Skároš

okr. Košice-okolie

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Skároš Skaros
    Originální název:
    Original Name:
    Skároš
    Další názvy:
    Other Names:
    (1270) Skarus, (1304/11) Zakarus, (1327) Zkarus, (1335) Scarus, (1416) Eskarus, (1427) Skaros, (1630) Szkaros, maďarsky Szkáros, Eszkáros.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Košice-okolie Košice-okolie District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°35'17.67"N 21°22'34.27"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1270
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol – reformovaný tolerančný z konca 18. storočia, prestavaný 1932
    Kúria – klasická zo začiatku 19. storočia
    Zrúcaniny hradu Vár
    Pomník s areálom prírodného múzea zbraní: húfnica ML-20, tank T-34/85 a húfnica D-1.
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Obec bola v rokoch 1938-1944 pripojená k Maďarsku. Od roku 1950 je tu štátna prírodná rezervácia Marocká hoľa. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.skaros.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124838#424700Verze : 0
    MOD