Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 474 příspěvků vloženo, 1193 editováno a 745 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Slanská Huta

okr. Košice-okolie

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Slanská Huta Slanska Huta
    Originální název:
    Original Name:
    Slanská Huta
    Další názvy:
    Other Names:
    (1772) Szalancz Huta, (1808) Szalánczi Huta, (1920) Sálancká Huta, (1927) Slanská Huta, maďarsky Szalánchuta.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Košice-okolie Košice-okolie District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°35'47.98"N 21°28'01.47"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1772
    Vojenské objekty:
    Military Objects:

    V blízkosti obce bolo v roku 1938 vystavaných 38 objektov opevnení vz. 37 typov: A-120, A-140, A-160, A-180, A-220 a opevnenie vz. 37 typ E (jediný dochovaný na Slovensku) v rámci stavebného úseku K-V Slanská Huta (VI. sbor). Do dnešnej doby sa dochovalo 19 objektov.
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Po Viedenskej arbitráži v novembri 1938 obec ostala na území Slovenska a nebola pričlenená k Maďarsku. Pri obci sa nachádzajú štátne prírodné rezervácie Malý Milič a Veľký Milič. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.slanska.huta.szm.com ; www.fronta.cz/dotaz/opevneni-v-okoli-kosic http://dbase.ropiky.net/dbase.php?usek=1075697752
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124840#424703Verze : 0
    MOD