Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 387 příspěvků vloženo, 1060 editováno a 361 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Fort Dos di Sponde

Blockhaus Dos di Sponde

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Fort Dos di Sponde Fort Dos di Sponde
    Originální název:
    Original Name:
    Blockhaus Dos di Sponde
    Další názvy:
    Other Names:
    Batterie Doss di Sponde
    Obec:
    Municipality:
    Trento Trento
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    46°04'49.66"N 11°04'21.36"E
    Fotografie nebo nákres:
    Photo or Sketch:
    Druh objektu:
    Sort of Object:
    uzávěrový fort Barrier Fort
    Typ objektu:
    Type of Object:
    srub Blockhouse
    Vyšší pevnostní celek:
    Upper Fortress Complex:
    Pevnost Trient - sekce V Fortress Trient - 5th section
    Zahájení stavby:
    Start of Construction:
    DD.MM.1860
    Dokončení stavby:
    Completion of Construction:
    DD.MM.1861
    Výzbroj:
    Armament:
    2x 12cm kanon M-61
    2x 9cm polní kanon M-75/96
    2x 12cm Cannon M-61
    2x 9cm Field Cannon M-75/96
    Posádka:
    Crew:
    1+56
    Bojové využití:
    Combat Use:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Současný stav:
    Current Condition:
    zřícenina ruin
    Přístupnost:
    Accessibility:
    volně přístupno open free
    Poznámka:
    Note:
    1915 odzbrojen 1915 disarmed
    Zdroje:
    Sources:
    Willibald R. Rosner: Bestand K.u.k Geniedirektion Trient im Staatsarchiv von Trient (Trento 1995)
    www.trentinograndeguerra.it
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124842#424714Verze : 0
    MOD