Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 507 příspěvků vloženo, 1251 editováno a 826 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hoffmann von Waldau, Otto

generál letectva

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Hoffmann von Waldau Hoffmann von Waldau
    Jméno:
    Given Name:
    Otto Otto
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Otto Hoffmann von Waldau
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generál letectva General of the Flyers
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    07.07.1898 Bankau /
    07.07.1898 Bankau /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    17.05.1943 Petric /
    17.05.1943 Petric /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel Leteckého velitelství Jihovýchod Commandet of Luftwaffe-Command South-East
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    Držiteľ Rytierskeho kríža. Recipient of Knight's Cross.
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124875#424823Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Hoffmann von Waldau Hoffmann von Waldau
    Jméno:
    Given Name:
    Otto Otto
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Otto Hoffmann von Waldau
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    22.03.1917 Leutnant
    01.08.1925 Oberleutnant
    01.03.1933 Rittmeister
    01.08.1935 Major
    01.10.1937 Oberstleutnant
    22.09.1939 Oberst
    19.07.1940 Generálmajor
    01.03.1942 Generálporučík
    30.01.1943 Generál letectva
    22.03.1917 Leutnant
    01.08.1925 Oberleutnant
    01.03.1933 Rittmeister
    01.08.1935 Major
    01.10.1937 Oberstleutnant
    22.09.1939 Oberst
    19.07.1940 Major General
    01.03.1942 Lieutenant General
    30.01.1943 General of the Flyers
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.10.1936-30.09.1937 Velitel : I. skupina Bombardovací eskadry 153
    12.04.1942-30.08.1942 Velitel : Letecké velitelství Afrika
    31.08.1942-31.12.1942 Velitel : X. letecký sbor
    01.01.1943-30.01.1943 Velitel : Velitelství letectva Jihovýchod
    30.01.1943-17.05.1943 Velitel : Velitelství letectva Jihovýchod

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.10.1936-30.09.1937 Commander : 1st Group of the 153rd Bomber Wing
    12.04.1942-30.08.1942 Commander : Air Command Africa
    31.08.1942-31.12.1942 Commander : X Air Corps
    01.01.1943-30.01.1943 Commander : Air Force Command South-East
    30.01.1943-17.05.1943 Commander : Air Force Command South-East

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 1. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 1st Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 1. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    - Spona 1939 k Železnému kříži 1914 2. třídy
    Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 2nd Class
    Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 2. Klasse
    -


    MM.DD.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.geocities.com/~orion47/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124875#424824Verze : 0
    MOD