Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 507 příspěvků vloženo, 1251 editováno a 826 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Triandafillov, Vladimir Kiriakovič

Vladimír Kiriakovich Triandafillov / Влади́мир Кириа́кович Триандафи́ллов

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Triandafillov Triandafillov
    Jméno:
    Given Name:
    Vladimir Kiriakovič Vladimír Kiriakovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Влади́мир Кириа́кович Триандафи́ллов
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálplukovník Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    14.03.1894 Magaradžik /
    14.03.1894 Magaratszhik /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    12.07.1931 Alabyno /
    12.07.1931 Alabyno /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    během občanské války velitel brigády
    od 1923 náčelník operačního oddělení Štábu DRRA
    -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    zahynul při letecké katastrofě -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    text a foto: http://goo.gl/4oLia
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124911#424887Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Triandafillov Triandafillov
    Jméno:
    Given Name:
    Vladimir Kiriakovič Vladimír Kiriakovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Влади́мир Кириа́кович Триандафи́ллов
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-08.11.1915 Moskevská praporčická škola
    17.09.1919-03.08.1923 Vojenská akademie DRRA
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:

    DD.MM.1917-DD.MM.RRRR velitel praporu 6.finského střeleckéh pluku
    01.06.1918-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
    01.08.1918-20.06.1919 velitel roty
    20.06.1919-17.09.1919 velitel praporu
    03.08.1923-15.04.1924 velitel 27., později 41.střelecké divize
    15.04.1924-DD.MM.1928 náčelník operačního oddělení Štábu DRRA
    DD.MM.1928-12.11.1929 zástupce náčelníka Štábu DRRA
    12.11.1929-15.12.1930 velitel 2.střeleckého sboru
    15.12.1930-12.07.1931 zástupce náčelníka Štábu DRRA

    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1924-1943/
    Order of the Red Banner /1924-1943/
    Орден Красного Знамени
    za zásluhy v občanské válce
    Poznámka:
    Note:
    vojenský teoretik,považován za zakladatele moderního operačního umění; rozvinul teorii hloubkového průlomu -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/4oLia
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124911#433094Verze : 1
    MOD