Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 535 příspěvků vloženo, 1310 editováno a 843 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Jakovlev, Vsevolod Fjodorovič

Vsevolod Fyodorovich Yakovlev

Всеволод Фёдорович Яковлев

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Jakovlev Yakovlev
    Jméno:
    Given Name:
    Vsevolod Fjodorovič Vsevolod Fyodorovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Всеволод Фёдорович Яковлев
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    16.04.1895 Okrojevo /
    16.04.1895 Okroyevo /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    02.04.1974 Moskva /
    02.04.1974 Moscow /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel 7. armády ( Zimní válka)
    velitel 52.armády
    velitel Běloruského vojenského okruhu
    Commander of 7th Army ( Winter war)
    Commander of 52nd Army
    Commander of Belarusian Military Districts
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/KMcUQ
    foto: http://goo.gl/1pmfb
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124930#424923Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Jakovlev Yakovlev
    Jméno:
    Given Name:
    Vsevolod Fjodorovič Vsevolod Fedorovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Всеволод Фёдорович Яковлев
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1916 praporčická škola
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1930 Vojensko-politická akademie
    DD.MM.1932-DD.MM.1934 Frunzeho vojenská akademie
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    26.11.1935 brigádny veliteľ
    08.01.1938 divízny veliteľ
    04.04.1938 zborový veliteľ
    DD.MM.RRRR Armádny veliteľ 2. stupňa
    04.06.1940 generálporučík
    26.11.1935 Brigade Commander
    08.01.1938 Division Commander
    04.04.1938 Corps Commander
    DD.MM.RRRR Army Commander 2nd Class
    04.06.1940 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.04.1938-08.02.1939 Velitel : Zabajkalský vojenský okruh
    08.02.1939-DD.07.1939 Velitel : Zabajkalský vojenský okruh
    01.10.1939-09.12.1939 Velitel : 7. armáda
    DD.01.1940-04.06.1940 Velitel : Kalininský vojenský okruh
    04.06.1940-11.07.1940 Velitel : Kalininský vojenský okruh
    DD.10.1939-DD.11.1940 Velitel : Kalininský vojenský okruh
    26.09.1941-07.11.1941 Velitel : 4. armáda
    10.01.1942-20.07.1943 Velitel : 52. armáda
    15.10.1943-01.01.1945 Velitel : Běloruský vojenský okruh
    01.01.1945-DD.02.1945 Velitel : Bělorusko-litevský vojenský okruh

    Ručně vyplněné položky:
    DD.MM.1915-DD.MM.RRRR vstoupil do ruské armády
    DD.MM.1918-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
    DD.MM.1931-DD.MM.1932 velitel 37.střelecké divize
    DD.MM.1935-DD.MM.1937 velitel 1.Turkestánské horské střelecké divize
    DD.MM.1937-DD.01.1938 velitel 19.střeleckého sboru
    DD.01.1938-DD.04.1938 zástupce velitele Zvláštní dálněvýchodní armády
    DD.04.1938-DD.10.1939 velitel Zabajkalského vojenského okruhu
    DD.10.1939-DD.07.1940 velitel 7.armády (za sovětsko-finské války)
    DD.07.1940-DD.01.1941 zástupce velitele Kijevského zvláštního vojenského okruhu
    DD.01.1941-DD.08.1941 velitel Kijevského zvláštního vojenského okruhu
    DD.08.1941-DD.09.1941 náčelník týlu-zástupce velitele Jihozápadního frontu
    DD.09.1941-DD.11.1941 zástupce náčelníka Generálního štábu
    DD.11.1941-DD.01.1942 velitel 4.armády
    DD.01.1942-DD.07.1943 velitel 52.armády
    DD.07.1943-DD.08.1943 kádrová rezerva
    DD.08.1943-DD.10.1943 zástupce velitele Stepního frontu
    DD.10.1943-DD.02.1945 velitel Běloruského vojenského okruhu
    DD.01.1946-DD.08.1946 zástupce velitele Stavropolského vojenského okruhu
    Automatically linked items:
    DD.04.1938-08.02.1939 Commander : Transbaikal Military District
    08.02.1939-DD.07.1939 Commander : Transbaikal Military District
    01.10.1939-09.12.1939 Commander : 7th Army
    DD.10.1939-DD.11.1940 Commander : Kalinin Military District
    DD.01.1940-04.06.1940 Commander : Kalinin Military District
    04.06.1940-11.07.1940 Commander : Kalinin Military District
    26.09.1941-07.11.1941 Commander : 4th Army
    10.01.1942-20.07.1943 Commander : 52nd Army
    15.10.1943-01.01.1945 Commander : Byelorussian Military District
    01.01.1945-DD.02.1945 Commander : Byelorussian-Lithuanian Military District

    Manually added items:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    01.11.1943
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/KMcUQ
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124930#433130Verze : 2
    MOD