Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 385 příspěvků vloženo, 1055 editováno a 361 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Bobruk, Sergej Antonovič

Sergei Antonovich Bobruk / Сергей Антонович Бобрук

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bobruk Bobruk
    Jméno:
    Given Name:
    Sergej Antonovič Sergei Antonovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Сергей Антонович Бобрук
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    15.02.1901 Šubiči /
    15.02.1901 Shubichi /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    18.03.1962 Vinnica /
    18.03.1962 Vinnica /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 31.gardový střelecký sbor
    velitel: 27.gardový střelecký sbor
    velitel: 4.armáda
    Commander of 31st Guard Rifle Corps
    Commander of 27th Guard Rifle Corps
    Commander of 4th Army
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Zlaté hvězdy Hrdiny Sovětského svazu Recipient of Hero of the Soviet Union.
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/KVeWy
    foto: http://goo.gl/xbbko
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124962#424966Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bobruk Bobruk
    Jméno:
    Given Name:
    Sergej Antonovič Sergei Antonovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Сергей Антонович Бобрук
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1920-DD.MM.1922 vojenské školy jezdectva
    DD.03.1946-DD.03.1947 Vojenská akademie Klimenta Vorošilova
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    19.03.1944 generálmajor
    08.08.1955 generálporučík
    19.03.1944 Major General
    08.08.1955 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    28.03.1944-12.04.1944 Velitel : 29. gardový střelecký sbor
    28.05.1944-DD.02.1946 Velitel : 31. gardový střelecký sbor

    Ručně vyplněné položky:
    DD.07.1920-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
    DD.MM.1920-DD.MM.1938 nižší velitelské funkce v jezdectvu
    DD.03.1938-DD.02.1940 zástupce náčelníka štábu 5.jízdní divize
    DD.02.1940-DD.06.1941 náčelník 1.oddělení štábu 34.jízdní divize
    DD.03.1942-DD.12.1943 náčelník štábu 153.střelecké divize
    DD.12.1943-DD.03.1944 velitel 47.gardové střelecké divize
    DD.03.1944-DD.05.1944 velitel 29.střeleckého sboru
    DD.05.1944-DD.03.1946 velitel 31.gardového střeleckého sboru
    DD.04.1947-DD.10.1953 velitel 13.mechanizované divize
    DD.10.1953-DD.06.1955 velitel 27.gardového střeleckého sboru
    DD.06.1955-DD.12.1957 velitel 4.armády
    DD.12.1957-DD.03.1959 starší vojenský poradce Čínské národně-osvobozenecké armády
    Automatically linked items:
    28.03.1944-12.04.1944 Commander : 29th Guards Rifle Corps
    28.05.1944-DD.02.1946 Commander : 31st Guards Rifle Corps

    Manually added items:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Řád Suvorova 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Suvorov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Суворова I степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Kutuzova, 2. stupeň /1943-1991/
    Order of Kutuzov, 2nd Class /1943-1991/
    Opден Кутузова II степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád vlastenecké války 1. stupně /1943-1985/
    Order of the Patriotic War, 1st Class /1943-1985/
    Орден Отечественной войны 1-й степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Leninův řád /1956-1991/
    Order of Lenin /1956-1991/
    Opден Ленина
    udělen dvakrát


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    udělen třikrát
    Poznámka:
    Note:
    19.3.1944 udělena Zlatá hvězda Hrdiny Sovětského svazu -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/KVeWy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124962#433197Verze : 2
    MOD