Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 474 příspěvků vloženo, 1193 editováno a 745 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Krejzer, Jakov Grigorjevič

Jacob Grigorievich Kreizer / Яков Григорьевич Крейзер

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Krejzer Kreizer
    Jméno:
    Given Name:
    Jakov Grigorjevič Jacob Grigorievich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Яков Григорьевич Крейзер
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    armádní generál General of the Army
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    04.11.1905 Voroněž /
    04.11.1905 Voronezh /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    29.11.1969 Moskva /
    29.11.1969 Moscow /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 51. armáda Commander of the 51st Army
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Zlaté hvězdy Hrdiny Sovětského svazu Recipient of Hero of the Soviet Union.
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    text a foto: http://goo.gl/97KVP
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124991#424999Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Krejzer Kreizer
    Jméno:
    Given Name:
    Jakov Grigorjevič Jacob Grigorievich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Яков Григорьевич Крейзер
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1921-DD.MM.1921 22.pěchotní škola
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1941 Frunzeho vojenská akademie
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1942 Akademie Generálního štábu
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1949 Vyšší vojenské kurzy na Vojenskéakademii Generálního štábu
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    07.08.1941 generálmajor
    DD.02.1943 generálporučík
    DD.07.1945 generálplukovník
    DD.MM.1962 armádní generál
    07.08.1941 Major General
    DD.02.1943 Lieutenant General
    DD.07.1945 Colonel General
    DD.MM.1962 General of the Army
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    18.08.1941-DD.09.1941 Velitel : 1. tanková divize
    25.08.1941-13.12.1941 Velitel : 3. armáda
    02.11.1942-29.11.1942 Velitel : 2. gardová armáda
    02.02.1943-31.07.1943 Velitel : 2. gardová armáda
    01.08.1943-DD.07.1945 Velitel : 51. armáda
    DD.04.1946-20.04.1948 Velitel : 7. gardová armáda
    01.04.1949-23.06.1955 Velitel : 38. armáda
    25.01.1958-DD.05.1960 Velitel : Zabajkalský vojenský okruh

    Ručně vyplněné položky:
    DD.MM.1921-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
    DD.MM.1921-DD.MM.1939 nižší velitelské funkce
    DD.MM.1939-DD.MM.1940 velitel 172.střelecké divize
    11.03.1941-18.08.1941 velitel 1.moskevské motostřelecké divize
    25.08.1941-11.12.1941 velitel 3.armády
    DD.10.1942-DD.11.1942 velitel 2.gardové armády
    DD.02.1943-DD.07.1943 velitel 2.gardové armády
    01.08.1943-DD.05.1945 velitel 51.armády
    DD.MM.1946-DD.MM.1948 velitel 7.armády
    DD.MM.1955-DD.MM.1958 velitel Jihouralského vojenského okruhu
    DD.MM.1958-DD.MM.1960 velitel Zabajkalského vojenského okruhu
    DD.MM.1960-DD.MM.1961 velitel Uralského vojenského okruhu
    DD.MM.1961-DD.MM.1963 velitel Dálněvýchodního vojenského okruhu
    DD.MM.1963-DD.MM.1969 náčelník Vyšších důstojnických kurzů
    DD.MM.1969-DD.MM.1969 generální inspektor Ministerstva obrany SSSR
    Automatically linked items:
    18.08.1941-DD.09.1941 Commander : 1st Tank Division
    25.08.1941-13.12.1941 Commander : 3rd Army
    02.11.1942-29.11.1942 Commander : 2nd Guards Army
    02.02.1943-31.07.1943 Commander : 2nd Guards Army
    01.08.1943-DD.07.1945 Commander : 51st Army
    DD.04.1946-20.04.1948 Commander : 7th Guards Army
    01.04.1949-23.06.1955 Commander : 38th Army
    25.01.1958-DD.05.1960 Commander : Transbaikal Military District

    Manually added items:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    22.07.1941
    Titul Hrdiny Sovětského svazu a medaile Zlaté hvězdy
    Title Hero of the Soviet Union and Gold Star Medal
    Звание Героя Советского Союза и медаль "Золотая Звезда"
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Suvorova 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Suvorov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Суворова I степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Suvorova 2. stupeň /1943-1991/
    The Order of Suvorov, 2nd Class /1943-1991/
    Opден Суворова II степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Bohdana Chmělnického, 1. stupeň
    Order of Bohdan Chmielnicki, 1st Class
    Opден Богдана Хмелницкого 1-й степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Leninův řád /1956-1991/
    Order of Lenin /1956-1991/
    Opден Ленина
    udělen pětkrát


    DD.MM.RRRR
    Řád Kutuzova, 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Kutuzov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Кутузова I степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    udělen čtyřikrát
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/97KVP
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124991#433268Verze : 2
    MOD