Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 404 příspěvků vloženo, 1082 editováno a 369 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Managarov, Ivan Mefoďjevič

Ivan Mefodevich Managarov

Иван Мефодьевич Манагаров

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Managarov Managarov
    Jméno:
    Given Name:
    Ivan Mefoďjevič Ivan Mefodevich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Иван Мефодьевич Манагаров
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálplukovník Colonel General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    12.06.1889 Jenakijevo /
    12.06.1889 Enakievo /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    27.11.1981 Jalta /
    27.11.1981 Yalta /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 53. armáda Commander of 53rd Army
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Zlaté hvězdy Hrdiny Sovětského svazu Recipient of Hero of the Soviet Union.
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/QHZMt
    foto: http://goo.gl/oTNM1
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124995#425003Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Managarov Managarov
    Jméno:
    Given Name:
    Ivan Mefoďjevič Ivan Mefodevich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Иван Мефодьевич Манагаров
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1931 Vojensko-politická akademie
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1947 Vyšší akademické kurzy na Vojenské akademii Klimenta Vorošilova
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    04.06.1940 generálmajor
    29.08.1943 generálporučík
    29.05.1945 generálplukovník
    04.06.1940 Major General
    29.08.1943 Lieutenant General
    29.05.1945 Colonel General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    04.01.1942-30.03.1942 Velitel : 16. jezdecký sbor
    DD.12.1942-DD.03.1943 Velitel : 41. armáda
    DD.03.1943-28.08.1943 Velitel : 53. armáda
    29.08.1943-DD.12.1943 Velitel : 53. armáda
    DD.03.1944-28.05.1945 Velitel : 53. armáda
    29.05.1945-DD.10.1945 Velitel : 53. armáda
    19.02.1947-01.04.1949 Velitel : 4. armáda

    Ručně vyplněné položky:
    DD.MM.1918-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
    DD.MM.1918-DD.MM.1936 zástupce velitele, později velitel pluku
    DD.01.1936-DD.06.1938 převelen do Číny a Mongolska
    DD.MM.1938-DD.11.1941 velitel 8.jízdní divize
    DD.11.1941-DD.01.1942 velitel 26.střeleckého sboru
    DD.01.1942-DD.03.1942 velitel 16.jizdního sboru
    DD.03.1942-DD.12.1942 velitel 7.jízdního sboru
    DD.12.1942-DD.03.1943 velitel 41.armády
    DD.03.1943-DD.12.1945 velitel 53.armády
    DD.02.1947-DD.06.1947 velitel 4.armády
    DD.06.1947-DD.09.1953 velitel Vojsk protivzdušné obrany Kyjevské oblasti
    Automatically linked items:
    04.01.1942-30.03.1942 Commander : 16th Cavalry Corps
    DD.12.1942-DD.03.1943 Commander : 41st Army
    DD.03.1943-28.08.1943 Commander : 53rd Army
    29.08.1943-DD.12.1943 Commander : 53rd Army
    DD.03.1944-28.05.1945 Commander : 53rd Army
    29.05.1945-DD.10.1945 Commander : 53rd Army
    19.02.1947-01.04.1949 Commander : 4th Army

    Manually added items:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    28.04.1945
    Titul Hrdiny Sovětského svazu a medaile Zlaté hvězdy
    Title Hero of the Soviet Union and Gold Star Medal
    Звание Героя Советского Союза и медаль "Золотая Звезда"
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Suvorova 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Suvorov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Суворова I степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Bohdana Chmělnického, 1. stupeň
    Order of Bohdan Chmielnicki, 1st Class
    Opден Богдана Хмелницкого 1-й степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Leninův řád /1956-1991/
    Order of Lenin /1956-1991/
    Opден Ленина
    udělen třikrát


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Kutuzova, 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Kutuzov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Кутузова I степени
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/QHZMt
    http://goo.gl/qXAdU
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/124995#433313Verze : 2
    MOD