Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 334 příspěvků vloženo, 1058 editováno a 345 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Gagen, Nikolaj Alexandrovič

Nikolai Alexandrovich Gagen

Николай Александрович Гаген

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Gagen Gagen
    Jméno:
    Given Name:
    Nikolaj Alexandrovič Nikolai Alexandrovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Николай Александрович Гаген
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    12.03.1895 Lachta /
    12.03.1895 Lachta /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    20.05.1969 Moskva /
    20.05.1969 Moscow /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 57.armáda
    velitel: 26.armáda
    Commander of the 57th Army
    Commander of the 26th Army
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/Lx3mi
    foto: http://goo.gl/SUDnd
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125005#425019Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Gagen Gagen
    Jméno:
    Given Name:
    Nikolaj Alexandrovič Nikolai Alexandrovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Николай Александрович Гаген
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:

    DD.08.1914-14.02.1916 praporčická škola v Kyjevě
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    22.07.1941 plukovník
    09.11.1941 generálmajor
    28.03.1943 generálporučík
    22.07.1941 Colonel
    09.11.1941 Major General
    28.03.1943 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    18.09.1941-09.11.1941 Velitel : 3. gardová střelecká divize
    09.11.1941-19.12.1941 Velitel : 3. gardová střelecká divize
    DD.01.1942-DD.09.1942 Velitel : 4. gardový střelecký sbor
    DD.10.1942-DD.04.1943 Velitel : 4. gardový střelecký sbor
    DD.05.1943-DD.10.1944 Velitel : 57. armáda
    DD.01.1945-DD.06.1945 Velitel : 26. armáda
    30.01.1946-DD.05.1947 Velitel : 3. horský střelecký sbor

    Ručně vyplněné položky:
    DD.MM.1914-DD.MM.RRRR dobrovolně vstoupil do ruské armády
    DD.MM.1919-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
    DD.MM.1919-DD.MM.1940 nižší velitelské funkce
    DD.07.1940-DD.01.1942 velitel 153.střelecké divize (v září 1941 transformovaná na 3.gardovou střeleckou divizi)
    DD.01.1942-DD.04.1943 velitel 4.gardového střeleckého sboru
    DD.03.1943-DD.10.1944 velitel 57.armády
    DD.02.1945-DD.12.1945 velitel 26.armády
    DD.12.1945-DD.02.1947 velitel 3.horského střeleckého karpatského sboru
    DD.02.1947-DD.MM.1953 zástupce velitele Primorského vojenského okruhu
    DD.MM.1953-DD.01.1959 zástupce velitele Dálněvýchodního vojenského okruhu
    Automatically linked items:
    18.09.1941-09.11.1941 Commander : 3rd Guards Rifle Division
    09.11.1941-19.12.1941 Commander : 3rd Guards Rifle Division
    DD.01.1942-DD.09.1942 Commander : 4th Guards Rifle Corps
    DD.10.1942-DD.04.1943 Commander : 4th Guards Rifle Corps
    DD.05.1943-DD.10.1944 Commander : 57th Army
    DD.01.1945-DD.06.1945 Commander : 26th Army
    30.01.1946-DD.05.1947 Commander : 3rd Mountain Rifle Corps

    Manually added items:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Řád Suvorova 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Suvorov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Суворова I степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Suvorova 2. stupeň /1943-1991/
    The Order of Suvorov, 2nd Class /1943-1991/
    Opден Суворова II степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Bohdana Chmělnického, 2. stupeň
    Order of Bohdan Chmielnicki, 2nd Class
    Opден Богдана Хмелницкого 2-й степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Leninův řád /1956-1991/
    Order of Lenin /1956-1991/
    Opден Ленина
    udělen dvakrát


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Kutuzova, 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Kutuzov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Кутузова I степени
    udělen dvakrát
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/Lx3mi
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125005#433344Verze : 2
    MOD