Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 499 příspěvků vloženo, 1234 editováno a 802 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Šljomin, Ivan Timofejevič [1898-1969]

Ivan Timofeievich Shliomin / Иван Тимофеевич Шлёмин

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Šlemin Ivan Timofeievich
    Jméno:
    Given Name:
    Ivan Timofejevič Shlemin
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Иван Тимофеевич Шлёмин
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    21.03.1898 Trunovo /
    21.03.1898 Trunovo /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    10.01.1969 Moskva /
    10.01.1969 Moscow /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    náčelník Akademie generálního štábu 1937-1940
    velitel: 46.armáda
    velitel: 5.tanková armáda

    Commander of the 46th Army
    Commander of the 5th Armored Army
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Zlaté hvězdy Hrdiny Sovětského svazu -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/YCYSw
    foto: http://goo.gl/5Lr4a
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125007#425021Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Šlemin Ivan Timofeievich
    Jméno:
    Given Name:
    Ivan Timofejevič Shlemin
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Иван Тимофеевич Шлёмин
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1920 1.petrohradské pěchotní kurzy
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1921 Vyšší taktická škola Kominterny
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1925 Frunzeho vojenská akademie
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1932 Frunzeho vojenská akademie - fakulta operací
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    04.07.1940 generálmajor
    19.03.1943 generálporučík
    04.07.1940 Major General
    19.03.1943 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    12.05.1942-05.08.1942 Náčelník štábu : Severozápadní front
    21.01.1943-19.03.1943 Velitel : 5. tanková armáda
    19.03.1943-20.04.1943 Velitel : 5. tanková armáda
    10.06.1945-20.12.1947 Náčelník štábu : Jižní skupina vojsk

    Ručně vyplněné položky:
    DD.MM.1917-DD.MM.RRRR povolán do ruské armády
    DD.MM.1918-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
    DD.MM.1921-DD.MM.1926 nižší velitelské funkce
    DD.10.1926-DD.04.1930 operační náčelník 13.Dagestánské střelecké divize
    DD.04.1930-DD.05.1932 náčelník štábu 74.Tamanské střelecké divize
    DD.05.1932-DD.12.1936 nižší funkce v Generálním štábu
    DD.12.1936-DD.11.1937 velitel 201.střeleckého pluku
    DD.11.1937-DD.07.1940 náčelník Akademie Generálního štábu DRRA
    DD.07.1940-DD.05.1942 náčelník štábu 11.armády
    DD.05.1942-DD.11.1942 náčelník štábu Severozápadního frontu
    DD.11.1942-21.01.1943 náčelník štábu 1.gardové armády
    21.01.1943-DD.04.1943 velitel 5.tankové armády
    DD.04.1943-DD.05.1943 velitel 12.armády
    11.09.1943-27.05.1943 velitel 6.armády
    27.05.1943-16.01.1945 velitel 46.armády
    DD.MM.1945-DD.04.1948 náčelník štábu Jižní skupiny vojsk SSSR
    DD.04.1948-DD.MM.1954 zástupce náčelníka Hlavního štábu pozemního vojska -náčelník operačního oddělení
    DD.MM.1954-DD.MM.1962 přednášel na Vojenské akademii Generálního štábu
    Automatically linked items:
    12.05.1942-05.08.1942 Chief of Staff : North-Western Front
    21.01.1943-19.03.1943 Commander : 5th Tank Army
    19.03.1943-20.04.1943 Commander : 5th Tank Army
    10.06.1945-20.12.1947 Chief of Staff : Southern Group of Forces

    Manually added items:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    01.07.1945
    Titul Hrdiny Sovětského svazu a medaile Zlaté hvězdy
    Title Hero of the Soviet Union and Gold Star Medal
    Звание Героя Советского Союза и медаль "Золотая Звезда"
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Bohdana Chmělnického, 1. stupeň
    Order of Bohdan Chmielnicki, 1st Class
    Opден Богдана Хмелницкого 1-й степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Suvorova 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Suvorov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Суворова I степени
    udělen dvakrát


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Kutuzova, 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Kutuzov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Кутузова I степени
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/YCYSw
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125007#433351Verze : 1
    MOD