Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 508 příspěvků vloženo, 1241 editováno a 812 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Radzijevskij, Alexej Ivanovič [1911-1979]

Alexei Ivanovich Radzievskii / Алексей Иванович Радзиевский

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Radzijevskij Radzievskii
    Jméno:
    Given Name:
    Alexej Ivanovič Alexei Ivanovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Алексей Иванович Радзиевский
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    armádní generál Army General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    profesor Professor
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    13.08.1911 Umaň /
    13.08.1911 Uman /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    30.08.1979 Moskva /
    30.08.1979 Moscow /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 2.gardová tanková armáda
    velitel: Severní skupina vojsk
    velitel: Frunzeho vojenská akademie
    Commander of the 2nd Guards Tank Army
    Commander of Northern Group of Forces
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Zlaté hvězdy Hrdiny Sovětského svazu Recipient of Hero of the Soviet Union.
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/uCbW5
    foto: http://goo.gl/O4qAc
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125009#425023Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Radzijevskij Radzievskii
    Jméno:
    Given Name:
    Alexej Ivanovič Alexei Ivanovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Алексей Иванович Радзиевский
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1931 vojenská škola jezdectva
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1938 Frunzeho vojenská akademie
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1941 Vojenská akademie Generálního štábu
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    17.11.1943 generálmajor
    02.11.1944 generálporučík
    03.08.1945 generálplukovník
    03.11.1972 armádní generál
    17.11.1943 Major General
    02.11.1944 Lieutenant General
    03.08.1945 Colonel General
    03.11.1972 Army General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    05.03.1942-18.03.1942 Velitel : 2. gardový jezdecký sbor
    28.02.1944-23.07.1944 Náčelník štábu : 2. tanková armáda
    23.07.1944-04.11.1944 Velitel : 2. tanková armáda
    04.11.1944-20.11.1944 Velitel : 2. tanková armáda
    20.11.1944-08.01.1945 Velitel : 2. gardová tanková armáda
    08.01.1945-12.06.1946 Náčelník štábu : 2. gardová tanková armáda
    12.06.1946-28.05.1947 Náčelník štábu : 2. gardová mechanizovaná armáda
    28.05.1947-18.09.1950 Velitel : 2. gardová mechanizovaná armáda
    DD.09.1950-DD.06.1952 Velitel : Severní skupina vojsk
    31.05.1954-03.06.1959 Velitel : Oděský vojenský okruh

    Ručně vyplněné položky:
    DD.MM.1929-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
    DD.MM.RRRR-DD.07.1941 nižší velitelské funkce v pěchotě
    DD.07.1941-DD.12.1941 náčelník štábu 53.jízdní divize
    DD.12.1941-DD.07.1942 náčelník štábu 2.gardového jízdního sboru
    DD.07.1942-DD.02.1944 náčelník štábu 1.gardového jízdního sboru
    DD.02.1944-DD.07.1944 náčelník štábu 2.tankové armády
    DD.07.1944-08.01.1945 velitel 2.tankové armády (od listopadu 1944 2.gardová tanková armáda)
    08.01.1945-DD.05.1945 náčelník štábu 2.gardové tankové armády
    DD.05.1945-DD.09.1950 velitel armády v seatavě Severní skupiny vojsk v Polsku
    DD.09.1950-DD.07.1952 velitel Severní skupiny vojsk
    DD.07.1952-DD.04.1953 velitel Turkestánského vojenského okruhu
    DD.04.1953-DD.05.1954 náčelník tankových a mechanizovaných vojsk ozbrojených sil SSSR
    DD.05.1954-DD.07.1959 velitel Oděského vojenského okruhu
    DD.07.1959-DD.04.1968 zástupce náčelníka Vojenské akademie Generálního štábu
    DD.04.1968-DD.07.1969 náčelník Hlavní správy vojenského školství Ministerstva obrany SSSR
    DD.07.1969-DD.02.1978 Náčelník Frunzeho vojenské akademie
    DD.02.1978-DD.MM.RRRR generální inspektor Ministerstva obrany SSSR
    Automatically linked items:
    05.03.1942-18.03.1942 Commander : 2nd Guards Cavalry Corps
    28.02.1944-23.07.1944 Chief of Staff : 2nd Tank Army
    23.07.1944-04.11.1944 Commander : 2nd Tank Army
    04.11.1944-20.11.1944 Commander : 2nd Tank Army
    20.11.1944-08.01.1945 Commander : 2nd Guards Tank Army
    08.01.1945-12.06.1946 Chief of Staff : 2nd Guards Tank Army
    12.06.1946-28.05.1947 Chief of Staff : 2nd Guards Mechanised Army
    28.05.1947-18.09.1950 Commander : 2nd Guards Mechanised Army
    DD.09.1950-DD.06.1952 Commander : Northern Group of Forces
    31.05.1954-03.06.1959 Commander : Odessa Military District

    Manually added items:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    21.02.1978
    Titul Hrdiny Sovětského svazu a medaile Zlaté hvězdy
    Title Hero of the Soviet Union and Gold Star Medal
    Звание Героя Советского Союза и медаль "Золотая Звезда"
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu práce /1928-1936/
    Order of Red Banner of Labour /1928-1936/
    Орден Трудового Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudé hvězdy
    Order of the Red Star
    Opден Красная Звезда
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Suvorova 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Suvorov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Суворова I степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Suvorova 2. stupeň /1943-1991/
    The Order of Suvorov, 2nd Class /1943-1991/
    Opден Суворова II степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Leninův řád /1956-1991/
    Order of Lenin /1956-1991/
    Opден Ленина
    udělen dvakrát


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Kutuzova, 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Kutuzov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Кутузова I степени
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/uCbW5
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125009#433414Verze : 5
    MOD