Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 507 příspěvků vloženo, 1251 editováno a 826 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Ljudnikov, Ivan Iljič [1902-1976]

Ivan Ilyich Lyudnikov / Иван Ильич Людников

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Ljudnikov Ljudnikov
    Jméno:
    Given Name:
    Ivan Iljič Ivan Ilyich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Иван Ильич Людников
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálplukovník Colonel General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    29.09.1902 Krivaja Kosa /
    29.09.1902 Krivaja Kosa /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    22.04.1976 Moskva /
    22.04.1976 Moscow /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 39.armáda
    velitel: 5.armáda
    Commander of the 39th Army
    Commander of the 5th Army
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Zlaté hvězdy Hrdiny Sovětského svazuRecipient of Hero of the Soviet Union.
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    text a foto: http://goo.gl/8khx6
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125010#425024Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Ljudnikov Ljudnikov
    Jméno:
    Given Name:
    Ivan Iljič Ivan Ilyich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Иван Ильич Людников
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    08.08.1922-01.01.1923 kurzy velitelů pěchoty Ukrajinského vojenského okruhu
    01.01.1923-08.08.1925 Oděská pěchotní škola
    22.04.1935-08.09.1938 Frunzeho vojenská akademie
    DD.MM.RRRR-11.11.1952 Akademie Generálního štábu
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    27.01.1943 generálmajor
    25.09.1943 generálporučík
    05.05.1945 generálplukovník
    27.01.1943 Major General
    25.09.1943 Lieutenant General
    05.05.1945 Colonel General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.05.1944-05.05.1945 Velitel : 39. armáda
    05.05.1945-DD.06.1947 Velitel : 39. armáda
    12.05.1947-12.04.1948 Velitel : 10. gardová armáda
    20.04.1948-03.12.1949 Velitel : 13. armáda
    02.09.1954-04.04.1956 Velitel : Tauridský vojenský okruh

    Ručně vyplněné položky:
    DD.MM.1918-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
    DD.MM.1918-DD.MM.1922 účast v bojích občanské války
    DD.MM.1925-DD.MM.1939 nižší velitelské funkce ve vojenském školství
    DD.MM.1939-DD.MM.1941 náčelník Žitomirského vojenského učiliště
    DD.03.1941-DD.11.1941 velitel 200.střelecké divize
    30.03.1942-18.04.1942 velitel 390.střelecké divize
    DD.05.1942-DD.02.1943 velitel 138.střelecké divize


    DD.02.1943-DD.06.1943 velitel 70.gardové střelecké divize
    DD.06.1943-DD.05.1944 velitel 15.střeleckého sboru
    DD.05.1944-DD.06.1947 velitel 39.armády
    DD.06.1947-29.11.1947 velitel Port Arturu
    29.11.1947-02.04.1948 velitel 10.gardové armády
    20.04.1948-03.12.1949 velitel 13.armády
    03.12.1949-17.11.1951 zástupce vrchníhovelitele Skupiny sovětských vojsk v Německu
    28.11.1952-06.09.1954 zástupce velitele Oděského vojenského okruhu
    06.09.1954-10.07.1956 velitel Tavrického vojenského okruhu
    10.07.1956-26.03.1959 hlavní vojenský poradce ministra obrany Bulharska
    26.03.1959-28.11.1963 vede vyšší pěchotní taktické kurzy
    28.11.1963-29.07.1968 náčelník fakulty Akademie Generálního štábu
    29.07.1968-DD.MM.RRRR odchod do zálohy
    Automatically linked items:
    DD.05.1944-05.05.1945 Commander : 39th Army
    05.05.1945-DD.06.1947 Commander : 39th Army
    12.05.1947-12.04.1948 Commander : 10th Guards Army
    20.04.1948-03.12.1949 Commander : 13th Army
    02.09.1954-04.04.1956 Commander : Taurida Military District

    Manually added items:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    16.10.1943
    Titul Hrdiny Sovětského svazu a medaile Zlaté hvězdy
    Title Hero of the Soviet Union and Gold Star Medal
    Звание Героя Советского Союза и медаль "Золотая Звезда"
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Suvorova 2. stupeň /1943-1991/
    The Order of Suvorov, 2nd Class /1943-1991/
    Opден Суворова II степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Bohdana Chmělnického, 2. stupeň
    Order of Bohdan Chmielnicki, 2nd Class
    Opден Богдана Хмелницкого 2-й степени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád Suvorova 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Suvorov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Суворова I степени
    udělen třikrát


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/8khx6
    http://goo.gl/a4k88
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125010#433416Verze : 1
    MOD