Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 535 příspěvků vloženo, 1310 editováno a 843 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Sokoľany

okr. Košice-okolie

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Sokoľany Sokolany
    Originální název:
    Original Name:
    Sokoľany
    Další názvy:
    Other Names:
    (1251) Zocol, (1267) Socol, (1359) Zakal, (1427) Zakal-Sakala, (1505) Zakol, (1630) Szakally, (1920) Sokoľany; maďarsky Abaújszakály.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Košice-okolie Košice-okolie District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°36'31.89"N 21°13'42.67"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1251
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol rímskokatolícky barokový z roku 1773, postavený použitím zvyškov gotiky z 13. storočia, rozšírený po 1. svetovej vojne.
    Kúria baroková z 2. polovici 18. storočia.
    Náhrobná kaplnka z 1. polovici 19. storočia.
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku. V rokoch 1961 až 1990 boli Sokoľany spoločne s obcou Bočiar spojené do obce Hutníky. Po roku 1990 sú Sokoľany opäť samostatná obec. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.sokolany.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125033#425055Verze : 0
    MOD