Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 508 příspěvků vloženo, 1241 editováno a 812 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Kravčenko, Andrej Grigorjevič

Andrei Grigorievich Kravchenko / Андрей Григорьевич Кравченко

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Kravčenko Kravchenko
    Jméno:
    Given Name:
    Andrej Grigorjevič Andrei Grigorievich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Андрей Григорьевич Кравченко
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálplukovník Colonel General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    18.11.1899 Sulimin /
    18.11.1899 Sulimin /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    18.10.1963 Moskva /
    18.10.1963 Moscow /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 4.tankový sbor
    velitel: 6.gardová tanková armáda
    Commander of the 4th Tank Corps
    Commander of the 6th Guards Tank Army
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    vyznamenán dvěma Hvězdami Hrdiny Sovětského svazu -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    text a foto: http://goo.gl/wVrTB
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125044#425066Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Kravčenko Kravchenko
    Jméno:
    Given Name:
    Andrej Grigorjevič Andrei Grigorievich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Андрей Григорьевич Кравченко
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1923 Politická vojenská pěchotní škola
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1928 Frunzeho vojenská akademie
    DD.MM.RRRR-DD.MM.1949 Vojenská akademie Generálního štábu
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.1936 major
    DD.01.1939 plukovník
    21.07.1942 generálmajor tankových vojsk
    07.06.1943 generálporučík tankových vojsk
    13.09.1944 generálplukovník tankových vojsk
    DD.MM.1936 Major
    DD.01.1939 Colonel
    21.07.1942 Major General
    07.06.1943 Lieutenant General
    13.09.1944 Colonel General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    14.03.1941-07.09.1941 Náčelník štábu : 18. mechanizovaný sbor
    31.03.1942-30.07.1942 Náčelník štábu : 1. tankový sbor
    18.09.1942-07.02.1943 Velitel : 4. tankový sbor
    07.02.1943-07.06.1943 Velitel : 5. gardový tankový sbor
    07.06.1943-21.01.1944 Velitel : 5. gardový tankový sbor
    25.01.1944-12.09.1944 Velitel : 6. tanková armáda
    12.09.1944-13.09.1944 Velitel : 6. gardová tanková armáda
    13.09.1944-12.06.1946 Velitel : 6. gardová tanková armáda
    12.06.1946-DD.06.1947 Velitel : 6. gardová mechanizovaná armáda

    Ručně vyplněné položky:
    DD.MM.1918-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
    DD.MM.1918-DD.MM.1939 nižší velitelské funkce v pěchotě
    DD.MM.1939-DD.MM.1940 náčelník štábu 173.motostřelecké divize za sovětsko-finské války
    DD.06.1940-DD.02.1941 náčelník štábu 16.tankové divize
    DD.03.1941-DD.09.1941 náčelník štábu 18.mechanizovaného sboru
    09.09.1941-10.01.1942 velitel 31.tankové brigády
    DD.02.1942-31.03.1942 zástupce velitele 61.armády
    31.03.1942-30.07.1942 náčelník štábu 1.tankového sboru
    30.07.1942-13.09.1942 velitel 2.tankového sboru
    18.09.1942-24.01.1944 velitel 4. tankového sboru (od 7.2.1943 5.gardový tankový sbor)
    20.01.1944-DD.09.1944 velitel 6.tankové armády
    Automatically linked items:
    14.03.1941-07.09.1941 Chief of Staff : 18th Mechanised Corps
    31.03.1942-30.07.1942 Chief of Staff : 1st Tank Corps
    18.09.1942-07.02.1943 Commander : 4th Tank Corps
    07.02.1943-07.06.1943 Commander : 5th Guards Tank Corps
    07.06.1943-21.01.1944 Commander : 5th Guards Tank Corps
    25.01.1944-12.09.1944 Commander : 6th Tank Army
    12.09.1944-13.09.1944 Commander : 6th Guards Tank Army
    13.09.1944-12.06.1946 Commander : 6th Guards Tank Army
    12.06.1946-DD.06.1947 Commander : 6th Guards Mechanised Army

    Manually added items:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1940
    Řád rudého praporu /1924-1943/
    Order of the Red Banner /1924-1943/
    Орден Красного Знамени
    -


    02.01.1942
    Řád rudého praporu /1924-1943/
    Order of the Red Banner /1924-1943/
    Орден Красного Знамени
    -


    08.02.1943
    Řád Suvorova 2. stupeň /1942-1943/
    Order of Suvorov 2nd Class /1942-1943/
    Opден Суворова II степени
    -


    27.08.1943
    Řád Kutuzova, 2. stupeň /1943-1991/
    Order of Kutuzov, 2nd Class /1943-1991/
    Opден Кутузова II степени
    -


    08.01.1944
    Titul Hrdiny Sovětského svazu a medaile Zlaté hvězdy
    Title Hero of the Soviet Union and Gold Star Medal
    Звание Героя Советского Союза и медаль "Золотая Звезда"
    -


    10.01.1944
    Leninův řád /1943-1956/
    Order of Lenin /1943-1956/
    Opден Ленина
    -


    17.05.1944
    Řád Bohdana Chmělnického, 1. stupeň
    Order of Bohdan Chmielnicki, 1st Class
    Opден Богдана Хмелницкого 1-й степени
    -


    13.09.1944
    Řád Suvorova 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Suvorov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Суворова I степени
    -


    03.11.1944
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    28.04.1945
    Řád Suvorova 1. stupeň /1943-1991/
    Order of Suvorov, 1st Class /1943-1991/
    Opден Суворова I степени
    -


    08.09.1945
    Titul Hrdiny Sovětského svazu a medaile Zlaté hvězdy
    Title Hero of the Soviet Union and Gold Star Medal
    Звание Героя Советского Союза и медаль "Золотая Звезда"
    -


    08.09.1945
    Leninův řád /1943-1956/
    Order of Lenin /1943-1956/
    Opден Ленина
    -


    DD.MM.RRRR
    - Řád Kutuzova, 2. stupeň /1942-1943/
    Order of Kutuzov, 2nd Class /1942-1943/
    Opден Кутузова II степени
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/3n4RK
    http://goo.gl/wVrTB
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125044#433509Verze : 2
    MOD