Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 499 příspěvků vloženo, 1234 editováno a 802 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Trstené pri Hornáde

okr. Košice-okolie

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Trstené pri Hornáde Trstene pri Hornade
    Originální název:
    Original Name:
    Trstené pri Hornáde
    Další názvy:
    Other Names:
    (1270) Nadasd; (1272-90) Nadosd, (1335) Nadasd, (1773) Nádosd, (1808) Nádossec, (1906) Nádošť, (1920) Nádošť, (1948) Trstené pri Hornáde; maďarsky Nádasd, Abaújnádasd.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Košice-okolie Košice-okolie District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°34'22.72"N 21°20'01.51"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1270
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Gotický rímsko-katolícky kostol z r. 1478 prestavaný v barokovo-klasicistickom slohu r. 1756.
    Renesančný kaštieľ zo 17. storočia upravený v klasicistickom slohu r. 1832.
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    V 1. čs. armádnom zbore bojovali rodáci z obce: Šelepský Imrich a Mati Zoltán, v 2. čs. paradesantej brigáde Barabáš Ondrej.
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Obec bola 1938 – 1945 pripojená k Maďarsku -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.trsteneprihornade.ocu.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125047#425069Verze : 0
    MOD